Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Binance, Yeni Zelanda’dan gerekli ongüni etti


Küresel kripto borsası Binance, Yeni Zelanda İş, İnovasyon ve İstihdam Bakanlığı’na kaydoldu ve ülkede konumel ofisler açtı.

Binance, 29 Eylül günli bir tweet’te Yeni Zelanda’da finansal hizmet sağlgünicısı ongüni ettiğını ve kişisilara spot alım satımı, NFT ve staking gibi hizmetler sunmaya işe koyuldığını söyledi. Kripto yanlısı tutumuyla bilinen Yeni Zelanda’da alınan bu onay, Dubai, Abu Dabi, Kazakistan ve İtalya’da alınan izinlerden devamında gerçekleşti ve Binance’in ülkede şube açabilmesini sağladı.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, “Yeni Zelanda, güçlü bir fintek inovasyon geçmişine sahip heyecan verici bir piyasa,” dedi.

Yeni Zelandalı milletvekilleri ve düzenleyiciler, kripto firmalarının ülkede faaliyet göstermesi ve kripto para birimlerinin özgür bir şekilde kullanılması için herhangi bir engelleme girişiminde bulunmadı. Ülkenin vergi dairesi, 2019’da kriptodan elde edilen gelirin yasal olduğunu ve Yeni Zelanda Merkez Bankası’nın bir merkez bankası dijital para biriminin potansiyel faydalarını ve risklerini araştırdığını söyledi.

Huobi Global, haziran güninda Yeni Zelanda’da kgünitlı finansal hizmet sağlgünicısı olarak hizmet vermeye işe koyuldı buna rağmen, daha devamında konumel düzenlemeleri gerekçe göstererek türev alım satım hizmetlerini askıya etti. Yaklaşık 5,1 milyonluk nüfusa sahip olan Yeni Zelanda, 4,2 milyon kişinin kripto varlığına sahip olduğu komşusu Avustralya’ya kıyasla daha küçük bir piyasaya sahip.

Binance, 22 Eylül’de kripto, blockchain ve Web3’ün benimsenmesiyle ilgili düzenleyici sorunları ele almgüni amaçlayan Küresel Danışma Kurulu adlı bir ekip oluşturdu. Ancak firma, dünya çapında birçok ülkeye ygünilmasına rağmen hala bazı düzenleyiciler tarafından hedef alınmaya devam ediyor. Hollanda merkez bankası, temmuz güninda kgünit onayladırmadan kripto hizmeti sunduğu için Binance Holdings’e 3,3 milyon abd ABD parasıı para cezası verdi.