Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bitcoin 1 7 günnın zirvelerini kaydetti

Bitcoin (BTC), trader’ların mevcut BTC fiyat hareketine güvenmemeleri gerektiğine dair dikkatlar hâlâ gündemdeyken, 17 Temmuz’da 1 7 günnın en zirve seviyelerini kaydetti.

BTC/USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Binance akışları birkaç 7 günnın zirvesini gördü

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den alınan verilere göre BTC/USD, 7 gün en yeniu yakaladığı yükseliş trendi doğrultusunda Bitstamp’ta 21.600 abd parasıa ulaşarak geçen pazar gününden beri en iyi performansını sergiledi.

Bitcoin’in 7 günlık kapanışı yaklaşırken, fiyatın şimdiki koşullarda zarar veya yukarı hareketlere eğilimli olması sebebiyle mevcut gidişatın devam edeceğine dair beklentiler düşüktü.

Popüler sosyal medya hesabı Crypto’dan Il Capo, gün içinde paylaştığı tweet’te, Crypto Twitter (CT) söylemlerine atıfta bulunarak, “CT karmaşasının, işlerin gerçekte nasıl olduğuna dair bakış açınızı değiştirmesine izin vermeyin,” dedi.

Kripto borsası Binance ise yazının yazıldığı ana görecek şekilde en yeni 24 saat içinde artan akışlar gördü.

Zincir ardü analitik platformu CryptoQuant’tan alınan verilere göre 17 Temuz’daki akışlar, 22 Haziran’dan beri bir günde kaydedilen 17.500 BTC’lik en zirve seviyeye yaklaştı.

Binance BTC akış grafiği. Kaynak: CryptoQuant

Bazı yorumcular, kısa vadeli anlık meselesunda olumlu düşünmeye devam etti. Piyasanın bir gecede toparlanmasıyla beraber, artışın devam etmesi için daha önceden 21.200 abd parası seviyesini kritik bir kırılma noktası olarak tanımlayan Cointelegraph yazarı Michaël van de Poppe’nin olabiliteleri gerçekleşti.

Cointelegraph’ın da bildirdiği gibi, olası yukarı yönlü hedefler arasında 22 bin abd parasıın yanı sıra yaklaşık 22.600 abd parasılık 200 7 günlık hareketli yaklaşık da bulunuyor.

Bu arada, Binance ile ilgili analitik kaynağı Material Indicators aracılığıyla alınan en yeni emir defteri verileri, yaklaşık 20 milyon abd parası değerinde 21.200 abd parası noktasında toplanan yeni bir satın alma desteği duvarı olduğunu da gösterdi.

BTC/USD emir defteri veri grafiği (Binance). Kaynak: Material Indicators

Haftalık mum yeşil olacak mı?

Genel 7 günlık zaman dilimlerinde 17 Temmuz Pazar kapanışı oldukça önemliydi.

Bitcoin, 21.300 abd parasılık seviyeyle beraber yalnızca ikinci yeşil renkli 7 günlık mumunu değil, aynı zamanda haziranın başından beri en zirve 7 günlık kapanışını da gerçekleştirecek.

BTC/USD 1 7 günlık mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Bununla birlikte, geçtiğimiz 7 günnın kapanışı yaklaşık 20.850 abd parası seviyesindeydi.

Popüler trader ve danışmanı Rekt Capital geçtiğimiz pazartesi günü paylaştığı tweet’te, geçen 7 günnın kapanışının, düşen alım hacmiyle birlikte bu 7 gün için daha düşük bir seviyeye işaret ettiğini belirtmişti.

Burada ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir. Cointelegraph’ın görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken özü araştırmanızı özüniz yapmalısınız.