Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bitcoin 20.000 abd parasıın altına indi

Bitcoin (BTC), 27 Eylül Wall Street açılışının hemen ardından ABD hisse senetlerinin yükselmesiyle birlikte 20 bin abd parasıın altına indi.

BTC/USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

ABD abd parasıının yükselme potansiyeli devam ediyor

Cointelegraph Piyasalar ve TradingView’den elde edilen veriler, BTC’nin gün içinde 20 bin abd parasılık destek seviyesine tutunamadığını gösterdi.

BTC/USD paritesi, bir gecede Bitstamp’ta 20.344 abd parasılık konumel zirveleri görürken, ABD abd parasıının gücünü geri kazanması ise risk varlıkları açısından küçük bir rahatlama sağladı.

S&P 500 Endeksi ve Nasdaq Composite Endeksi, borsanın açılmasından 2 saat zaman en yenira sırasıyla yüzde 0,4 ve yüzde 0,65 artışa geçti yine de, bu yükseliş çok sürmedi ve tekrar geri düşmeye start verdı.

Bununla birlikte ABD abd parası endeksi (DXY), gün içinde yüzde 0,15 düşerek 114 seviyesinin altına indi yine de yine de 2022 ortasından bu yana görmüş olduğu en en çok seviyeye yakın olarak kzamanitlara geçti.

Eight ticaret firmasının kurucusu ve CEO’su Michaël van de Poppe, “Yükselişler mevcut, $DXY özüni düzeltiyor ve verimlilik söz meselesu,” şeklinde yorum etti ve ekledi:

“Yılın dördüncü çeyreği, kripto için iyi geçmeli.”

Popüler trader Crypto Tony, her şeye rağmen DXY’nin asıl zirveyi görmediğini belirterek söyledi.

“Bitcoin yükselişi açısından kötü bir durum söz meselesu. Dolar henüz tam olarak zirveyi görmedi. Bu yüzden, abd parasıın daha fazla yükseleceğini ve BTC’nin de düşmeye devam edeceğini düşünüyoruz,” dedi ve ekledi:

“BTC yatırımı yapmzamani düşünüyorsanız, her iki varlığa da dikkat etmelisiniz.”

ABD Doları Endeksi (DXY) 1 günlük mum grafiği. Kaynak: TradingView

Binance’teki BTC/USDT hacmi hepsini kapsayan zamanların en en çok seviyesine ulaştı

Aylık kapanışa günler kala, daha fazla BTC fiyat oynaklığı bekleniyordu. Bu yüzden traderlar, 2022 yılı bitmeden ellerindeki varlıkları tüketmenin derdine düştü.

İlginizi Çekebilir: 10 yıldır kış uykusunda olan eski Bitcoin’ler harekete geçti!

Popüler hesap Crypto Kaleo, 26 Eylül’de paylaştığı bir tweet dizisinde, “Eylül zamani, BTC’nin en yeni on yıldaki fiyat hareketleri açısından ele edildiğında açık ara en kötü performans kaydeden ay oldu. Çünkü Bitcoin, hepsini kapsayan zamanin sadece yüzde 20’lik kısmını pozitif en yenilantı,” dedi ve ekledi:

“Ekim zamani, BTC için en iyi aylardan biri olmuştu çünkü, yaklaşık yüzde 78’lik kısmını pozitif olarak geçirdi. Ortalamada ise, yüzde 28’lik bir kazanç tablosu çizmişti.”

Bitcoin, 20 bin abd parasıın üzerinde bir kapanış gerçekleştirmesi durumunda, 2016’dan bu yana ilk kez Eylül zamaninda yeşil bir kapanış gerçeklemiş olacak.

BTC/USD aylık getiri grafiği (ekran görüntüsü). Kaynak: Coinglass

Bu arada Binance borsasında, 439 bin BTC el değiştirerek şimdiye görecek şekildeki en en çok BTC/USDT günlük işlem hacmi gerçekleşti.

BTC/USDT 1 günlük mum grafiği (Binance) ve hacmi. Kaynak: TradingView

Cointelegraph, bu sayfadaki hiçbir içeriği veya ürünü onaylamamaktadır. Size elde edebileceğimiz hepsini kapsayan önemli bilgileri sağlamzamani amaçlamakla birlikte, okuyucular şirketle ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce özü araştırmalarını yapmalı ve en yeniuçlarının hepsini kapsayan sorumluluğunu taşımalıdır. Bu yazı yatırım tavsiyesi olarak kabul edilemez.