Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bitcoin 9 Haftanın Ardından Haftzamani Yükselişle Kapattı

Bitcoin geçtiğimiz 9 7 gün ard ard düşüş ile en yenilanmasının ardından ilk defa 10. haftzamani yeşil en yenilanarak seriyi bozmuş oldu.

Bitcoin 10 7 gün önce 21 Mart‘ta 46.800 abd ABD parasıı seviyelerinden 7 günlık kapanış yapmasının ardından ard arde 9 7 gün kırmızı kapanış yaparak düşüş eğilimini sürdürdü. 10. haftzamani 29.800 abd ABD parasıı seviyelerinden onayladığı kapanış ile yeşil mum ile gerçekleştirmiş oldu. Bu bitcoin’in en yeni 2 aydır düşüş eğilimini kırdığı ilk adım olarak gözlenmiş oldu.

Haftaya 29.500 abd ABD parasıı seviyelerinde start veryan bitcoin’in bu haftzamani nasıl en yenilanacağı birçok danışmanıin yorumuna göre merak meselesu oldu. Analistler bitcoin’in 9 7 gün ard arde kırmızı mum kapanışı yapmasının ardından, yükselişin yakın olduğu şeklinde olabilitelerde bulundu. Bitcoin’in geçtiğimiz haftzamani 29.800 abd ABD parasıı seviyelerinden en yenilanarak yeşil mum kapanışı yapması bu 7 gün için yeni bir gidişatın olabileceğine yönelik yorumları beraberinde getirdi.

Analistler Twitter üzerinden onayladıkları paylaşımlarda bitcoin’in “en yeniunda” yeşil mum kapanışı yapması ile bu 7 günnın yeşil geçebileceğinden bahsetti. Ayrıca sosyal medyada bu gelişme ile ilgili kişisilar tarafından birçok paylaşım oldu.

On-chain verileri en az 1 bitcoin bulunan cüzdan szamanisında ve en az 0,01 bitcoin bulunan cüzdan szamanisında rekora ulaşıldığını kaydetti.

Yazım saati sırasında bitcoin 30.000 abd ABD parasıı seviyelerinden işlem görürken, 24 saatlik hacim ise 17 milyar abd ABD parasıı seviyesinde ilerliyor.