Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Teknik Analizi: Güncel Destek ve Dirençler

Bitcoin (BTC) en yeni 24 saatlik periyotta %3,74 değer kaybederek 21.930 abd ABD parasıı seviyelerine görecek şekilde geriledi ve Ethereum (ETH) bu süreçte %6’ya yakın değer kaybetti.

FED faiz en yeniuçının açıklanmasına az bir süre kalmış olması ve 7 gün en yeniu olmasından dolzamanı iki gündür kripto para piyasasında hacimsizlik hakimdi. Bu nedenle TSİ dün gece 01.00 civarlarında yükseliş gösteren kripto paralar, aniden sert bir düşüş yaşadı.

Bitcoin Teknik Analizi

24300 abd ABD parasıı seviyelerine ulaşmasının ardından düşüşe start veryan Bitcoin’in bir düşen trendi bulunuyor. Dün geceki düşüşte bu trende temas eden Bitcoin’de güncel destek olarak bir önceki destek ettiğı bölge olan 21850 seviyeleri konum alıyor. ABD Merkez Bankası tarafından gelebilecek beklentilerin üzerinde bir faiz oranıyla birlikte büyün piyasalarda düşüş bekleniyor. Bu nedenle alım yönlü hareketlerin oldukça hacimsiz olduğu söylenebilir.

20900 abd ABD parasıı seviyelerinde 200 mumluk hareketli yaklaşıksı bulunan Bitcoin, 6 gün devamında gerçekleşecek aylık kapanışı 19910 abd ABD parasıı seviyesi altında en yenilanması durumunda 4 ay ard arde kırmızı en yenilanmış olacak.

Güncel direnç bölgeleri olarak da düşen trend temasları ve 24.300 abd ABD parasıı seviyeleri bulunuyor.

Ethereum Teknik Analizi

Son yükseliş dalgasında Bitcoin’e oranla daha iyi bir performans sergileyen Ethereum, bir bayrak formasyonu oluşturuyor. Ethereum’un güncel destek ve dirençleri bu bayrağın (Range) ard ve alt bölgeleri olurken zarar kırması durumunda 1260 abd ABD parasıılara görecek şekilde yukarı kırması durumunda ise 2000 ve 2500 abd ABD parasıılara görecek şekilde ulaşması bekleniyor.

Merkez bankasının beklentilerin üzerinde bir faiz oranı duyurusına rağmen Ethereum, 1460 abd ABD parasıı seviyelerini korursa bir devamındaki yükseliş dalgasında da Bitcoin’den daha iyi bir performans gösterebilir.

  • İçerikte konum alan bilgiler yazarın özü düşünceleridir. Kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez.