Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bitcoin fiyatı 20 bin abd abd dolarııa tutunmaya çalışıyor

Bitcoin (BTC), Amerika Birleşik Devletleri enflasyonunun gidişatı olumsuz sinyaller verirken 31 Ağustos’ta 20 bin abd abd dolarıı civarında gezindi.

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den alınan verilere göre BTC/USD, bir gecede tekrar en yeni yarılanma döngüsü zirvesinin altına düştü, yine de gün içinde yeniden 20.300 abd abd dolarııa ulaştı.

S&P 500 ve Nasdaq Composite Endeksleri günün ilk saatlerinde sırasıyla yüzde 0,15 ve yüzde 0,6 yükselerek ABD hisse senetlerinin hafifçe toparlandığını gösterdi.

Geçen 7 gün Başkan Jerome Powell’ın onayladığı kasvetli meseleşmanın ardından Federal Rezerv’in enflasyonla mücadele planlarıyla ilgili şüpheler de gündemdeki konumini korumaya devam etti.

Ayrıca hepsini kapsayan dikkatler, yirmi yılın en zirve seviyelerini kaydeden abd abd dolarııın üzerindeydi.

Eight Global alım satım şirketinin CEO’su Michaël van de Poppe, Twitter takipçilerine, “Bitcoin de dahil olmak üzere riskli varlıklar için piyasalarda yukarı yönlü baskı beklenebilme ihtimalinden dolzamanı istikrarlı veya zzamanıf bir abd abd dolarııa sahip olmak oldukça önemli,” ifadelerini kullandı.

“Önümüzdeki ay, ABD Dolar Endeksi (DXY) için kritik bir zaman. Ve bu potansiyel düşüş eğilimi de ilk sinyal olabilir.”

ABD Dolar Endeksi (DXY) 1 saatlik mum grafiği. Kaynak: TradingView

Piyasalar ve Fed faiz artırımları

Genellikle Bitcoin için kırmızı bir mum zamanı olan Eylül, Ağustos zamanı Tarım Dışı İstihdam (NFP) ve Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) enflasyon verileriyle birlikte kilit oran artışları meselesunda önemli bir Fed en yeniuçı vaat etti.

İlginizi Çekebilir: Bitcoin madencilik zorluğu rekor kırdı — Rekabet kızıştı

CME Group FedWatch Tool’dan alınan verilere göre beklentiler, önümüzdeki ayda da Temmuz zamanındaki 75 baz puanlık bir artışın olacağını destekledi.

Alım satım şirketi QCP Capital, Telegram kanalı abonelerine, paylaştığı en yeni piyasa güncellemesinde, “Piyasalar, daha büyük faiz yolu veya terminal değerine bakmak konumine, 21 Eylül FOMC oranlarıyla işlem yapmaya geri döndü. Faizi ister 50, ister 75 baz puan artırsınlar,” dedi.

QCP öte yandan, daha büyük bir faiz artırımı için söz meselesu ek itici gücün, ağustos zamanındaki durgunluk sayesinde temmuz zamanındaki ayarlama ile eylül arasındaki normalden daha uzun boşluktan kaynaklanıyor olabileceğini belirtti.

Faiz artırım en yeniuçları normalde aylık olarak alınıyor.

Fed’in hedef faiz olasılığı tablosu. Kaynak: CME Group

Cointelegraph, bu sayfadaki hiçbir içeriği veya ürünü onaylamamaktadır. Size elde edebileceğimiz hepsini kapsayan önemli bilgileri sağlamzamanı amaçlamakla birlikte, okuyucular şirketle ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce özü araştırmalarını yapmalı ve en yeniuçlarının hepsini kapsayan sorumluluğunu taşımalıdır. Bu yazı yatırım tavsiyesi olarak kabul edilemez.