Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bitcoin Teknik Analizi/Güncel Destek ve Dirençler: “Ayı Bayrağı” Oluşumu

Geçtiğimiz 7 gün açıklanan enflasyon verisiyle birlikte bir düşüş yaşayan Bitcoin, en yeni 1 7 günda %10’luk yükseliş gösterdi.

Yazım esnasında 22000 abd abd dolarııdan işlem gören Bitcoin, yaklaşık bir aydır 4 bin abd abd dolarıılık bir fiyat aralığında seyrediyor. Düşüşün ardından en çok dip ve en çok tepe yaparak yükseliş yaşayan Bitcoin, dün en yeni 1 zamanın en en çok seviyesi olan 22.800 abd abd dolarıılara görecek şekilde yükseliş gösterdi.

Bitcoin Teknik Analizi / 4 Saatlik Grafik

Yukarı yönlü bir kanal içerisinde hareket eden Bitcoin, en çok dip ve en çok tepeler yaparak yükselişine devam ediyor. Güncel destek olarak 20.600 ve 20.000 abd abd dolarıı seviyeleri bulunan Bitcoin’in 18.600 abd abd dolarııın altına düşmesi durumunda market yapısının terse döneceği düşünülüyor. Market yapısının düşüş yönlü olması durumunda düşüşlerin sertleşeceği ve yeni dip arzamanışına gireceği olabilite ediliyor.

Güncel direnç bölgesi olarak ise 23 bin abd abd dolarıı ve 25.500 abd abd dolarıı seviyeleri bulunuyor.

Birçok yorumcu ve çalışan 23.000 abd abd dolarıı seviyelerinde biriken likiditelerin temizlenmesi gerektiğini ve ondan devamında düşüş geleceğini düşünüyor. Ancak gelen düşüşün 18.600 seviyelerinin ardünde kalması durumunda Bitcoin, yeni en çok tepeleri hedefleyecektir.

Günlükte Oluşan “Ayı Bayrağı”

Bitcoin’in 1 Günlük grafiğinde, “Ayı Bayrağı” formasyonu görünmektedir. Bu formasyonda genel olarak bir önceki düşüşün boyu görecek şekilde düşüş beklenmektedir. Birçok yorumcu bu grafiğin çalışmayacağını düşünse dahi ABD Merkez Bankası tarafından gelebilecek fazladan bir faiz artırımı veya büyük bir şirketin Bitcoin sattığını konuşmasıyla bu fiyatları görebilmemiz mümkün görünüyor.

  • İçerikte konum veriler bilgilendirme amaçlıdır. Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.