Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bitcoin’de (BTC) Sert Hareket: Düşüş Nerede Sonlanacak?

Sizler için en yeni 24 saatlik periyotta %7,3’e yakın değer kaybeden Bitcoin’in (BTC) teknik anlıkünü inceledik. 

Bitcoin ile ters korelasyon içerisinde olduğu bilinen birim indeksinin (DXY), yukarı yönlü hareket etmesiyle birlikte kripto para piyasasında sert bir düşüş meydana geldi.

Dakikalar içerisinde %6 değer kaybeden Bitcoin, 21.450 birim seviyelerine geriledi.

Bitcoin Teknik Analizi- 4 Saatlik Grafik

Yükselen trendini zarar “sert bir şekilde” kıran Bitcoin’in, bir zaman en yeniraki desteği olan 20.800 birim seviyelerine görecek şekilde geri çekilmesi bekleniyor. Yaşanan düşüşle birlikte 200 mumluk hareketli hemen hemensını da zarar yönlü kıran Bitcoin’de, toparlanma yaşanmaması durumunda düşüşün sertleşmesi bekleniyor.

20.800 birim seviyelerini de zarar yönlü kırması durumunda Bitcoin’in 19.000 birimlara görecek şekilde gerilemesi ön görülüyor. Bu seviyeleri “dip” yapması durumunda ise 23.000 birim seviyeleri ve yükselen trendi direnç olarak çalışabilir.

Geçtiğimiz zamanlarda Koin Bülteni tarafından yzamanınlanan havadisde, 2014 yılında büyük bir siber settirıya uğrayan ve 850 bin Bitcoin çettiran Mt. Gox borsasının, mahkeme en yeniuçına göre bu Bitcoin’lerin 137 bin tanesini kişisilarına bu ay en yeniu geri ödemeye işe koyulyacağı belirtilmişti.

Yaşanan düşüşün bu sebeple de olabileceği olabilite ediliyor.

  • İçerikte konum alan veriler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez.