Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Bitcoin’i Yasal Para Birimi Olarak Kabul Eden Orta Afrika Cumhuriyeti Kripto Merkezi Kuruyor

Orta Afrika Cumhuriyeti, Ulusal Meclis tarafından Bitcoin’in yasal para birimi kabul edilmesinin ardından kripto merkezi “Sango”yu duyurdu.

Orta Afrika Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Faustin-Archange Touadera, resmi Twitter hesabı üzerinden onayladığı konuşmada:

Ulusal Meclisin Bitcoin’i yasal para birimi ilan etmesinin ardından ilk somut girişimimizi duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu girişim, ülkenin finansal sistemini yeniden şekillendirebilir.

dedi.

Cumhurbaşkanı Touadera, daha önce Facebook üzerinden onayladığı paylaşımda Sango’yu kripto para yatırım platformu olarak duyurmuştu. Ayrıca Cumhurbaşkanı, ülkenin ettiğı bu en yeniuçın “hayal edilmeyecek görecek şekilde fazla olanak” sağlayacağını düşünüyor.

“Kripto merkezi oluşturma, bitcoin’i yasal para birimi olarak belirleme ve kripto paralar ülkemizin geleceğini oluşturacak.” ifadelerine konum veren Touadera, “Ne Afrika ne de dünyanın geri kalanı tarafından hayal bile edilemeyecek çok büyük bir ekonomik çağ işe koyulyabilir.” konuşmalarında bulundu.

Ayrıca Sango’nun resmi web sitesinde konum alan bilgilere göre kripto girişimi, Ulusal Meclis tarafından oluşturuldu ve Cumhurbaşkanlığı tarafından destekleniyor.