Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Btc CEO’su, AB’nin daha fazla çaba göstermesi gerektiğini düşünüyor


Btc CEO’su Christan Anders, MiCA’nın onaylanmış olmasına karşın, Avrupa Birliği’nin Avrupa’daki regülatörlerle daha fazla lobi yapması ve hükümetlerle çalışması gerekebileceğini söyledi.

Cointelegraph ile gerçekleştirdiği röportajda Anders, MiCA’da konum alan kripto çerçevesinin İsveç gibi birçok Avrupa ülkesinde kabul edilmesi için bir “zorlama” yapılması gerekebileceğini öne sürdü. CEO, MiCA’nın kriptoya netlik getirmesinin beklendiğini vurguladı.

Anders, İsveç gibi ülkelerin kripto para şirketleri için yeni lisans verme meselesunda isteksiz olduğunu kabul ederken, kripto borsalarının MiCA gerekliliklerinin tam olarak uygulanmasını dört gözle beklediğini ifade etti. Ek olarak hükümetlerin çerçeveyi durduramasalar dahi ilerlemesini geciktirebileceklerini söyledi. 

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu’nun bir devamındaki adımına ilişkin soruyu da yanıtlayan Anders, Crypto.com’un bir devamındaki hedef olabileceğini belirtti. Anders, SEC’in İsveç hükümetiyle benzer bir yaklaşıma sahip olduğunu zira İsveç’teki düzenleyici zorlukların ABD’ye kıyasla daha küçük bir öölçekte gerçekleştiğini ifade etti. 

Anders, olumsuz düşünceleri reddederek Bitcoin meselesunda iyimser olmgüni sürdürüyor. Bankaların ve hükümetlerin kripto paraların büyümesini engelleme çabalarının yalnızca sektörün coşkusunu artırdığına inanıyor. 

CEO, Intel gibi şirketlerin madencilik sektörüne adım atmasıyla birlikte madencilik sektörünün de yükselişe geçtiğini vurguladı. Bitcoin madenciliğinin, yenilenebilir enerji kullanımının start vermasıyla birlikte Avrupa’da da ilgi gördüğünü ifade etti.