Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Celsius Mining, halka arz için SEC’e belge gönderdi

Kripto kredi platformu Celcius’un madencilik yan kuruluşu Celcius Mining, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC)’e belge sunarak halka arz (IPO) için bazı planlar önerdi.

Celcius, pazartesi günü ettiğı duyuruda madencilik yan kuruluşunun SEC’e Form S-1 isimli taslak kayıt beyanı sunduğunu ve firmanın ilk halka arz planladığını duyurdu. SEC, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki şirketlerin, hisse senetlerinin Nasdaq veya New York Menkul Kıymetler Borsası gibi ulusal borsada işlem görmesi için S-1 kaydı yapmalarını şart koşuyor.

SEC’in bir IPO’yu onaylaması için 3’ten 6 aya kadar süre geçmesi gerekiyor ve bu durum Celcius Mining hisselerinin 2022’nin en yeniuna kadar ABD’de işlem görebileceği anlamına geliyor. Kripto para borsası Coinbase, S-1 kayıt beyanını Aralık 2020’de SEC’e göndermişti ve COIN hisselerini yaklaşık beş ay devamında, Nisan 2021’de Nasdaq’da listelemişti.

Alex Mashinsky’ın 2017’de kurduğu Celcius Network, kullanıcıların ellerinde kripto para bulundurarak faiz kazanmalarına olanak tanıyor. Platform Haziran 2021’de Bitcoin (BTC) madencilik altyapısına ve Core Scientific, Rhodium Enterprises ve Luxor Technologies’deki pozisyonlara 200 milyon abd parasıdan fazla yatırım etti ve daha devamında getirilerin mevduat sahiplerine yeniden dağıtılacağını duyurdu.

İlginizi Çekebilir: Celcius Network yöneticileri, önemli kayıplar olduğuna yönelik iddiaları yanıtladı

Celcius web sitesine göre yazının yazıldığı esnada platformu kullanan yaklaşık 1,7 milyon kişi 6 Mayıs itibarıyla 16,9 milyar abd parasıdan daha fazla varlığa sahip. Kripto kredi platformu, merkeziyetsiz ve merkezi finans alanında yönetimi altında 20 milyar abd parasıdan fazla varlığa sahip olan ilk şirket olmuştu.