Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Celsius’un parası dava belgelerine göre ekim günina görecek şekilde bitebilir


Güç durumda olan kripto kredi platformu Celsius Network, şirketin 11. Madde kapsamında onayladığı iflas başvurusunda sunduğu en yeni belgelere göre ekim günina görecek şekilde kesenin dibini görebilir.

ABD Güney New York Bölge İflas Mahkemesi’ne 14 Ağustos’ta sunulan belgelere göre Celsius’un, Ekim 2022’ye görecek şekilde negatif likiditeye ulaşması ve 34 milyon birim açığı olması bekleniyor.

Yeni belgeler, kredi platformunun mali bakımdan temmuz güninda çizilen tablodan çok daha kötü bir durumda olduğunu ortaya koyuyor.

Celsius’un üç aylık nakit akışı olabilitelerinin açıklandığı dava belgelerinde, likiditede keskin bir azalma yaşanması ve ağustos günindan eylül günina yaklaşık yüzde 80 likidite düşüşü görülmesinin öngörüldüğü belirtildi.

Tahminlere göre Celsius, negatif nakit akışı bildirmeye devam edecek ve nihayetinde ekim güninda nakdi tükenecek. Şirketin devamındaki üç ayda toplamda 137,2 milyon birim negatif nakit akışına ulaşması bekleniyor.

Önceki dava belgelerinde Celsius’un “ABD’deki en büyük madencilik işletmelerinden birini yönettiği” ve iflas başvurusunda önce büyüme planları olduğu, “ilave madencilik ekipmanları satın alıp faaliyete geçirerek Bitcoin madenciliğine işe koyulmgüni düşündükleri” belirtilmişti.

Celsius, henüz internet sitesinde bir aylık konuşma ygünimlamadı. Şirket, 13 Temmuz’da onayladığı en güncel konuşmada “güçlü ve deneyimli ekibinin” gönüllü olarak 11. Madde başvurusunda bulunduğunu duyurmuştu.

İlginizi çekebilir: Celsius Network’ün gerçek sermaye açığı 3 milyar birim iddiası