Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Çin Devlet Medyası: Bitcoin Sıfıra Gidiyor

Çin devlet medyası Economic Daily, Bitcoin fiyatının sıfıra doğru gittiğini söyledi.

Geçtiğimiz kasım zamanından beri düşüş trendinde olan Bitcoin, %75’e yakın düşüş yaşadı ve 17.600 bin birimlara görecek şekilde geriledi. Bu düşüşle birlikte bir önceki düşüşlerde olduğu gibi kripto paralara güvenmeyen birçok insan Bitcoin fiyatının sıfırlanacağını tekrardan düşünmeye start verdı.

Çin’in devlete ait medya kanalı Economic Daily yzamanımladığı makalede, Bitcoin fiyatının sıfıra gitmesi riskine karşı dikkatli olunması gerektiğini söyledi ve “Bitcoin bir dijital koddan başka bir şey değildir.” dedi.

South China Morning Post gazetesi, Bitcoin ile alakalı onayladığı bir havadisde şui ifadelere konum verdi.

Yatırımcıların güveni tamamen bitince veya büyük ülkeler Bitcoin’i yasaklzamanınca zaten değersiz olan değerine geri dönecek.

2018 yılında yabancı kripto para borsalarının ülke içinde faaliyet göstermesini yasaklayan Çin, geçtiğimiz yıl hepsi kripto para işlemlerini yasaklamıştı. Kripto paralar Çin haricinde, Katar, Cezayir, Tunus ve Fas gibi ülkelerde de yasaklanmış durumda bulunuyor.

Dünyanın önde gelen kripto para borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao (CZ) yaklaşık 10 gün önce onayladığı konuşmada, havadislerde “Bitcoin Öldü” manşetleri atılmaya start verndığında Bitcoin (BTC) satın alanların iyi bir iş çıkardığını belirtmişti.