Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Coinbase, Ethereum Merge ile ilgili duyuru uyguladı


Kripto para borsası Coinbase, ortaya çıkabilecek forkları dahil etmek için Ethereum’un hisse ispatına geçişiyle ilgili bilgilerini güncelledi.

Coinbase, perşembe günü yapılan 16 Ağustos zamanli bir blog güncellemesinde, Ethereum blockchain’indeki olası forkları “duruma göre” değerlendireceğini söyledi. Kripto borsası daha önce de, 10 ile 20 Eylül arasında gerçekleşmesi olabilecek Merge sırasında Ether (ETH) ve ERC-20 token yatırma ve çekme işlemlerini “kısa bir süre duraklatmzamani” planladığını söylemişti.

Coinbase, ”Merge’nin ardından bir ETH iş ispatı (PoW) çatallanması ortaya çıkarsa, bu varlık borsamızda listelenen diğer varlıklarla aynı titizlik derecesinde incelenecek,” dedi.

ETH ile işlem yapan borsalar ve kripto firmaları, iş ispatından (PoW) hisse ispatına (PoS) yapılacak Birleşme öncesinde ihtiyaç duyulan hazırlıklar hakkında müşterileri bilgilendiren duyurular uyguladı. Birçoğu, blockchainin enerji tüketiminin hızla düşmesini, ölçeklenebilirliğin iyileşmesini ve ağın settirılara karşı eskiye göre savunma gücünün daha zirve olmasını bekliyor.

Kripto kişisilarının, Coinbase’de listelenecek bir PoW fork tokenine veya Ethereum geçişinden zaman en yenira herhangi bir kripto borsası nasıl yanıt vereceği bilinmiyor. Bu arada Coinbase, çarşamba günü müşterilerin ödül kazanırken stake edilen ETH’yi kullanmalarına olanak tanıyan bir ERC-20 tokenini piyasaya sürdü (cbETH).

İlginizi Çekebilir: Ethereum ağı hata ödülleri dört katına belirlendi

Binance borsası da, perşembe günü potansiyel bir fork tarafından oluşacak yeni tokenler için destek sunabileceğini, yine de bir inceleme süreci olmadan “herhangi bir listelemeyi garanti etmeyeceğini” söyledi. BitMEX de, 8 Ağustos’ta buna benzer bir duyuru uyguladı.