Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Coinbase, seçmen kzamanıt aracını start verttı


Coinbase CEO’su daha önce “misyonumuzla ilgisi olmayan herhangi bir özel nedeni veya dahili adzamanı savunmadığını” duyurusına rağmen borsa, kripto politikası eğitim girişimi kapsamında bir seçmen kzamanıt portalı start verttı.

Coinbase baş politika sorumlusu Faryar Shirzad, perşembe günü paylaştığı bir blog yazısında, kişisilarına bir Capitol Canary web sitesi aracılığıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde oy kullanmak için kaydolma fırsatı sunacağını söyledi. Politika başkanına göre söz meselesu seçmen kzamanıt aracı, kripto topluluğuna “ABD genelinde gerçekleşen kritik politika tartışmalarına katılma araçları” vermeyi amaçlayan bir girişimin parçası.

Shirzad, milletvekillerinin “kripto, blockchain ve Web3’ün nasıl düzenlendiği meselesunda önemli en yeniuçlar alacağı” söz meselesu olduğu için, 2022 ABD ara seçimleri hakkında bilgi sahibi olmanın ve gelişmelerle ilgilenmenin, kriptonun geleceği için önemli bir görev olduğunu söyledi.

Shirzad, “Kripto ve Web3, buzamanlarda kamu ve siyasi tartışmalarının merkezinde. Politik adaylar kripto hakkında meseleşuyor, halk kriptoyla ilgileniyor ve kripto topluluğu da onları yönlendirmeye yardım etmek istiyor,” ifadelerini kullandı ve devam etti:

“Önümüzdeki birkaç yıl içinde, sektörümüzün geleceğini şekillendirmeye yardımcı olacak mevzuat ve düzenlemeler geliştirilecek. Seçilmiş liderlerimizin kriptonun potansiyelini anlamaları ve Amerika Birleşik Devletleri’nde sürekli yeniliği teşvik eden bir politikzamanı desteklemeleri çok önemli.”

CEO Brian Armstrong, Eylül 2020’de kripto borsasını ABD siyasetine girmekten kaçınan ve “görevini gerçekleştirmeye odaklanan” bir şirket olarak nitelendirmişti.

Armstrong söz meselesu açıklamzamanı onayladığı zaman, “Misyonumuzla ilgili olmayan herhangi bir özel nedeni veya adzamanın dahili olarak savunuculuğunu yapmıyoruz çünkü bu durum görevimizin dikkatini dağıtıyor. Hepimiz bir şeyin sıkıntılı olduğu meselesunda hemfikir olsak bile, bunun çözümü meselesunda hepimiz aynı fikirde olmayabiliriz,” ifadelerini kullanmıştı.

Coinbase CEO’su, kripto borsasının kriptoyla ilgili bir yasa tasarısının olması halinde devreye girebileceğini, yine de sağlık ve eğitim gibi meselelarla ilgili olmadığını açıkladı.

Adayların, kripto ve blockchain meselesundaki politikalarının ABD seçmenleri için iyi mi yoksa başarısız mı olacağı henüz netlik kazanmadı.