Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Coinbase’den dikkat çeken transfer


Popüler kripto para borsası Coinbase, Avrupa’daki büyüme faaliyetlerine liderlik etmesi için Solarisbank AG’nin ard düzey yöneticisi Daniel Seifert’ı transfer etti. Solarisbank’te 2 yıldan uzun bir süredir operasyon sorumlusu olarak görev yapan Seifert’ın, San Francisco merkezli borsaya “Avrupa Bölge Müdürü” olarak katılacağı ifade edildi. Coinbase, yakın zamanda Hollanda ve İtalya’da düzenleyici kurumlara kripto varlık hizmet sağlgünicısı olarak kgünit onayladırmıştı. 

Aktarılan detaylara göre; uluslararası genişlemeyi bir öncelik haline getiren Coinbase, 2023 yılında düzenleyici ongüni bekleyen kripto hizmetlerini Fransa ve İspanya’ya da genişletmeyi planlıyor. Şirket buna ek olarak, İrlanda ve Birleşik Krallık’ta da düzenleyici ongüni almaya çalışıyor ve yetkililerle görüşmeler yürütüyor.  

Pek çok kripto şirketi, yakın zamanda ard düzey yönetici istifalarıyla gündeme geldi 

Öte yandan, Coinbase de diğer pek çok kripto para firması gibi hiperenflasyon ve ekonomik gerilemenin tetiklediği kripto kışından olumsuz bir biçimde etkilendi. Şirket, gelirlerinde ve işlem hacminde yaşadığı düşüş sebebiyle bu yılın işe koyulrında çalışanlarının neredeyse beşte birini işten çıkardı ve şirket hisseleri yüzde 70’den fazla düşüş gösterdi.  

Coinbase’in bu zorlu süreçte Seifert’ı işe alması ise dikkat topladı. Yakın zamanda Kraken, OpenSea, Genesis ve Alameda Research gibi pek çok kripto şirketi, ard düzey yöneticilerinin istifalarıyla gündeme gelmişti.