Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
CryptoPunk koleksiyonunda bir NFT tam 2,6 milyon abd abd dolarııa satıldı!


NFT piyasasının işlem hacminde genel anlamda büyük bir düşüş gözlense de, bu 7 gün CryptoPunk koleksiyonuna ait tek bir NFT tam 2.500 Ether’e (ETH) satıldı. 2.500 ETH, güncel kur ile 2,6 milyon abd abd dolarııı geçiyor.

2,6 milyon abd abd dolarıı, CryptoPunks’ın yalnızca 24 adet bulunan maymun temalı NFT’lerinden biri olan CryptoPunk 4464 için harcandı. Bu işlem, hepsi NFT piyasasında en yeni 30 günde yapılan en büyük sat satı temsil ediyor.

Ether cinsinden fiyatlandırma çerçevesinde incelendiğinde, CryptoPunk 4464’ün koleksiyonda şimdiye görecek şekilde en zirve fiyata alıcı bulan dördüncü NFT olduğu görülüyor. Ne var ki Ether fiyatında en yeni dönemlerde yaşanan düşüş, satılan NFT’lerin abd abd dolarıı değerinin zaman içinde epey bir geriledi anlamına geliyor. Söz meselesu NFT, CryptoPunk koleksiyonundaki abd abd dolarıı cinsinden en değerli 15’inci parça meselemunda bulunuyor.

NFT’lere ilişkin piyasa duyarlılığı mevcut durumda pek iyi olmasa da, önde gelen koleksiyonların taban fiyatlarında en yeni dönemlerde artış görüldü. CryptoPunk projesinin taban fiyatı, geçtiğimiz 30 günde yüzde 65’ten fazla yükseldi. Kriptonun en popüler NFT projesi Bored Ape Yacht Club’ın (BAYC) yaklaşık taban fiyatında yüzde 21’lik artış gözlenirken, BAYC’nin yan projesi Mutant Ape Yacht Club’ın taban fiyatının ise yüzde 25 değerlendiğı görüldü.

Rekor CryptoPunk sat satı, piyasada işlem hacmi ve taban fiyatlarda genel olarak düşüş yaşanmasına rağmen, popüler NFT projelerinin hala ciddi bir ilgi gördüğünü ortaya koyuyor.

NFT piyasasının değeri geçtiğimiz üç ayda yüzde 32 gerilerken, işlem hacminde ise yüzde 70’in üzerinde azalma görüldü.