Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Deloitte ve NYDIG Bitcoin’in yaygınlığını artırmak için güçlerini birleştirdi


Profesyonel hizmetler devi Deloitte, güncel zamani piyasası sırasında Bitcoin (BTC) meselesunda giderek ciddileşerek BTC yaygınlığını artırmak için büyük bir girişim işe koyulttı.

Deloitte, Bitcoin odaklı finansal hizmetler şirketi New York Digital Investment Group (NYDIG) ile her türden şirketlerin dijital varlıkları kullanmaya işe koyulmasına yardımcı olmak için iş birliği etti.

NYDIG ve Deloitte, pazartesi günü yapılan ortak duyuruya göre Bitcoin ürün ve hizmetlerini kullanma meselesunda tavsiye isteyen müşterilere karşı merkezi bir yaklaşım geliştirmek için stratejik birlik oluşturdu.

İki şirket Bitcoin ile ilişkili bankacılık, sadakat ve ödül programları, peren yeniele sağlanan faydalar ve daha birçok alanda blockchain ve dijital varlık hizmeti almzamani mümkün kılmak için çalışacak.

Duyuruya göre küresel finans kuruluşları ve bankalar, Bitcoin’e güvenilir yatırım imkanı sunma meselesunda giderek daha büyük bir baskıyla karşı karşıya kalıyor. Deloitte’ın dijital varlıklar alanında yöneticilerinden Richard Rosenthal, Deloitte ve NYDIG’nin iş birliğinin de yaygınlığı yasalara uygunluğu sağlayarak artırmzamani hedeflediğini açıkladı:

“Finansal hizmetlerin geleceği dijital varlık kullanımı etrafında şekillenecek ve biz de müşterilerimize bu alana denetimli ve yasalara uygun bir şekilde erişme yolları meselesunda tavsiye vermeye odaklanıyoruz.”

Deloitte sözcüsü, Cointelegraph’a ettiğı konuşmada ortaklığın 21 Haziran’da işe koyulyacağını açıkladı. İş birliği, Bitcoin fiyatının en yeni birkaç yılın en düşük seviyesini gördüğü sırada gerçekleşti.

Sözcü, “Daha uzun vadeli düşünüyor ve birçok şirketin özü dijital varlık altyapısı ve ürünlerini geliştirmeye devam edeceğini umuyoruz,” diye ekledi.