Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Dünyada gündem oldu! Amazon, Electronic Arts’ı mı alıyor?

Oyun dünyasındaki satın alımlar hepsini kapsayan dünyada meseleşulur oldu. Örneğin Microsoft, Activision Blizzard’ı 69 milyar birim karşılığında satın topladığında büyük yankı uyandırmıştı. Bu yankının bir nedeni de söz meselesu anlaşmanın oyun dünyasının en büyük satın alımı olmasıydı. Fakat gün içinde ortaya çıkan ve yavaş yavaş hepsini kapsayan dünyaya yzamanılıp manşetlere taşınan bir iddia, deyim konumindeyse ortalığı karıştırdı. İddianın içeriği ise Jeff Bezos’un kurucusu olduğu ve Prime Gaming hizmeti sunan Amazon ve FIFA serisinin arkasındaki şirket olan Electronic Arts (EA) ile alakalıydı.

AMAZON ELECTRONIC ARTS’I SATIN ALACAK İDDİASI!

USA Today’in GLHF kaynaklarına dayandırdığı çarpıcı havadisinde, Amazon’un bugün Apex Legends, FIFA, Madden ve daha fazla yapımın arkasındaki şirket olan Electronic Arts’ı (EA) satın almak için resmi bir teklifte bulunduğunu açıklayacağı iddia edildi. Kaynaklar, Amazon’un EA’yı satın almak için en yeniunda bir teklifte bulunduğunu öne sürdü. Tüm bunlar, gözlerin bir anda Amazon’dan gelecek muhtemel bir duyuruya çevrilmesine yol açtı.

EA

Amazon’un EA satın almak için gün içinde bir teklif açıklayacağı iddiası zaman en yenirası EA hisseleri yükseldi.

thumbs_b_c_701376baddef00d2ceb78ae01d565e73

Ancak söz meselesu iddia CNBC kaynakları tarafından yalanlandı. Kaynaklar, Amazon’un video oyunu yzamanıncısı Electronic Arts için bir teklif vermesinin beklenmediğini söyledi.

2022-08-02T202919Z_1565917099_RC2JOV9O05WX_RTRMADP_3_ELECTRONIC-ARTS-RESULTS

SÖYLENTİLER VARDI

Olası bir EA satın alımıyla ilgili birkaç 7 gündır söylentiler dolaşıyordu. Apple, Disney ve Amazon’un EA’yı satın alacak potansiyel alıcılar olduğu söyleniyordu.

Bu meseleda yeni bir gelişme yaşanıp yaşanmayacağını hep birlikte göreceğiz.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Türkiye'de hanelerin yüzde 94,1'i bu imkana sahip! Türkiye’de hanelerin yüzde 94,1’i bu imkana sahip!
Zaporijya Nükleer Santrali'nde alarmZaporijya Nükleer Santrali’nde alarm
LGBT çift gündem oldu! Bakanlıktan açıklama: 'Bebeğin babası...'LGBT çift gündem oldu! Bakanlıktan duyuru: ‘Bebeğin babası…’