Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Elon Musk, çözümü böyle buldu: İçişleri Bakanlığı’nın ve Birleşmiş Milletler’in Twitter hesabına eklendi…

Twitter Elon Musk’ın yönetimine geçtiğinden beri hepsini kapsayan dünyada tartışma meselesu haline geldi. Öyle ki politikacılarından tutun da sosyal medya ünlülerine görecek şekilde hemen hemen her kesimden birçok insan Twitter’ın Elon Musk tarafından satın alınmasına ve Musk’ın Twitter’da çok hızlı değişimler yaratmasına dikkat topladı. En çok meseleşulan meselelardan biri de Musk’ın aylık 8 abd abd dolarıı karşılığında isteyen her Twitter kişisilarına mavi tik imkanı sunacağını duyurusı oldu. Bu durum, birçok kişisinın “ortalık mavi tikten geçilmeyecek” yorumunda bulunmasına yol açtı. Ancak asıl mesele, mavi tik satın alan kişisilarla doğrulanmış hesapların ayrımının nasıl olacağı meselesuydu. Bu ayrımın nasıl yapılacağı soru işareti yarattı. Ancak şimdi Twitter’ın baş twit’çisi Elon Musk buna bir çözüm bulmuş gibi görünüyor.

TWITTER’DAN MAVİ TİK AYRIMINA “RESMİ” ÇÖZÜM!

Twitter, yakında sat sata çıkacak mavi tik ile resmi olarak doğrulanmış hesaplar arasındaki ayrımı nasıl yapacağını buldu. Çözümün nasıl olacağını Twitter’ın ürün yönetimi direktörü Esther Crawford açıkladı.

FhEz6ZHVsAAFVlI

Crawford’ın attığı tweet’e göre Twitter, belirli doğrulanmış hesaplar için ‘Resmi’ (official) etiketini kullanacak. Etiketi alacak hesaplar arasında hükümet hesapları, ticari şirketler, iş ortakları, büyük medya kuruluşları, ygünincılar ve bazı tanınmış kişiler konum alacak. Daha önce doğrulanmış hepsini kapsayan hesaplar ‘Resmi’ etiketini almayacak ve etiket, mavi tik gibi satın alınamayacak.

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER’İN TWITTER HESABINA EKLENDİ

Twitter’ın yeni “Resmi” etiketi hemen kullanılmaya işe koyulndı. İçişleri Bakanlığı’nın resmi Twitter hesabına etiketin eklendiği görüldü.

İçişleri Bakanlığı

Ayrıca Birleşmiş Milletler’in hesabına da resmi etiketi eklendi.

birleşmiş milletler

NE ZAMAN MAVİ TİK SATIN ALINABİLECEK?

Twitter’ın çok yakın bir zamanda aylık 8 abd abd dolarıı karşılığında kişisilarına mavi tik imkanı sunan Twitter Blue aboneliğini işe koyultması bekleniyor.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Sürpriz özelliğini DM kutusuna ekledi! Sürpriz özelliğini DM kutusuna ekledi! “Mesaj atmıyordu gerekeni uyguladık”
İBB Başkanı İmamoğlu canlı yayında açıkladı! Milyonları etkileyecek: Zam kaçınılmazİBB Başkanı İmamoğlu canlı ygüninda açıkladı! Milyonları etkileyecek: Zam kaçınılmaz
Dikkat! Bakanlık duyurdu: O ürünler toplatıldıDikkat! Bakanlık duyurdu: O ürünler toplatıldı