Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Elon Musk ve Twitter ikilisi DOGE yatırımcılarının yüzde 62’sini kara geçirdi


Tesla CEO’su Elon Musk’ın Twitter’ı satın alması, meme token Dogecoin’in (DOGE) yararına olacağı spekülasyonlarının ortasında yatırımcılarının yüzde 62’sini kâra geçirdi. 

DOGE fiyatı, 26 Ekim zamaninde Musk’ın Twitter hesabındaki bilgilerini “Chief of Twit” olarak değiştirmesiyle birlikte ralli onayladı. Elon Musk, aynı gün Twitter’ın resmi olarak satın alınma işlemlerini gerçekleştirmeden önce, platformun San Francisco’daki genel merkezini ziyaret etti.

CoinGecko verilerine göre, DOGE fiyatı en yeni 1 7 gün içerisinde yüzde 98,5 değer erişti ve havadisin çevrildiği yzamanin saati itibarıyla 0,123 birim seviyelerinden alıcı bulmaya devam ediyor. 

Kripto para veri araştırmai şirketi IntoTheBlock’tan alınan veriler, DOGE sahiplerinin yüzde 62’sinin “Anlık Fiyattan Para Kazandıklarını” ortaya koyuyor. Ayrıca bu oran, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) sahiplerinin sırasıyla yüzde 54 ve yüzde 57’sini alt etmiş olduğu anlamına geliyor. 

CoinGecko’ya göre, hepsi bu olaylar DOGE’un toplam piyasa değerini tetikledi ve akıllı sözleşme platformları Cardano ve Solana’yı geride bıraktı. DOGE, 16,3 milyar birimlık piyasa değeri ile dünyanın en büyük 8. kripto parası haline geldi. 

Musk’ın Twitter’ı satın alması ve DOGE’un fiyat artışı arasındaki bağlantı, pek çok DOGE yatırımcısının Musk’ın Dogecoin’i Twitter’a bir şekilde entegre etmesi meselesunda büyük umutları olduğundan pek de şaşırtıcı olmadı. 

Sıkı bir Dogecoin yatırımcısı ve kripto blogger’ı olan Matt Wallace, 28 Ekim’de 678.400 takipçili Twitter hesabından bir gönderi paylaştı. Wallace, Dogecoin’in Twitter’a entegre edilirse, DOGE’un neler yapabildiğini ispatlamış olacağını söyledi. 

Twitter’da bir Dogecoin fan sayfası “Doge Whisperer” ise, popüler ‘tweet’lerde’ Dogecoin ödemelerinin entegre edilebileceği olabiliteinde bulundu. 

Cardano CEO’su ve kurucusu Charles Hoskinen yeni bile, Dogecoin’in Twitter’a entegre edilmesinin artık “gerçek bir olasılık” olduğunu söyledi. 

Bununla birlikte Hoskinen yeni, daha da ileri giderek Dogecoin’i Cardano’ya konumleşik akıllı sözleşme işlevine sahip bir yan zincir olarak ve ücretsiz bir şekilde taşımzamani teklif etti. 

İlginizi çekebilir: Elon Musk liderliğinde Twitter’da neler değişebilir? 

Ocak 2022’de Tesla, ödeme seçeneklerine DOGE’u eklemişti. Aynı şekilde Musk, geçtiğimiz mzamanis zamaninda SpaceX’in de aynı şeyi yapacağını açıklamıştı. 

Elektrikli otomobil şirketi, Elon Musk’ın DOGE’un “ödeme işlemlerine daha uygun” olduğunu savunmasına rağmen Aralık 2021’de ürünleri için Bitcoin tabanlı bir ödeme kabul etmeye start vermıştı.