Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Engelli bakım merkezinde skandal olay! Yeğeninin vücudundakileri görünce gözlerine inanamadı

Malatya’da, zihinsel engelli Abdurrahman Ç.’nin (19), tedavi gördüğü özel bakım merkezinde darbedildiği iddia edildi. Abdurrahman Ç.’nin yakınları, ettikları darp raporuyla, suç duyurusunda bulundu. Olayla ilgili adli ve idari soruşturma işe koyultılırken, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nce şiddet uyguladığı iddia edilen bakım peren yenielinin işine en yeni verildi.

YANIKLAR VE MORLUKLAR

Yurdagül Özvardar, 2 ay önce ağır zihinsel engeli bulunan yeğeni Abdurrahman Ç.’yi tedavisine iyi gelebileceği düşüncesiyle özel bakım ve rehabilitasyon merkezine kaydettirdi. Özvardar, iddiaya göre 1 ay önce yeğeninin vücudunun çeşitli konumlerinde yanıklar ve morluklara rastladı. Özvardar, hastaneye götürdüğü engelli yeğeni için darp raporu alırken, kurum hakkında da savcılığa suç duyurusunda bulundu. Yaşananlarla ilgili Malatya Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından inceleme işe koyultıldı.

aaaaa

BAKIMEVİNDEN SKANDAL SAVUNMA

Yurdagül Özvardar, savcılığa verdiği ifadesinde, şunları kaydetti:

“Abdurrahman Ç. benim yeğenim olur. Abdurrahman’ın annesi yaklaşık 3 yıl önce vefat etti, o nedenle yeğenimin vasisiyim, şimdiye görecek şekilde ben bakıyordum buna rağmen sağlık problemlerim sebebiyle özel bakım merkezine verdik. Ancak, yeğenime orada şiddette bulunmuşlar burnu ve ağzı patlamıştı bunun için kollukta ifade verip, şikayetçi olduk. 22 Ekim zamaninde diğer kardeşim ziyarete gittiğinde yeğenimin parmaklarında yanıklar olduğunu ve su topladığını görmüş. Bunun üzerine merkeze gittim ve yeğenimin bu duruma nasıl geldiğini sordum. Ancak bakım evinin sahibi bana ‘yeğenimin parmağını emerek bu hale geldiğini’ söyledi. Yeğenimi darbedip, bu hale getiren şahıs ya da şahıslardan davacı ve şikayetçiyim.”

PERSONELLER KOVULDU

Konuyla ilgili soruşturma işe koyultılırken, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nden de yazılı duyuru edildi. Açıklamada, meseleya ilişkin inceleme işe koyultıldığı belirtilerek, “Yapılan incelemenin en yeniucunda İl Müdürlüğümüzce bakım merkezinde şiddet uyguladığı iddia edilen bakım peren yeniellerinin işine en yeni verilmiş olup, 17.10.2022 zamaninde Valiliğimiz tarafından meseleyla ilgili olarak idari soruşturma kapsamında muhakkik görevlendirilmiştir. Yine aynı zamante İl Müdürlüğümüz tarafından Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulmuştur. İlgili kuruluş ile ilgili idari ve adli soruşturma devam etmektedir” denildi. (DHA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Türk lirasına büyük saygısızlık!Türk lirasına büyük saygısızlık!
Güney Kore'de Cadılar Bayramı izdihamı! Ölü sayısı artıyorGüney Kore’de Cadılar Bayramı izdihamı! Ölü szamanisı artıyor
Dünya Erdoğan'ın o sözlerini konuşuyor! Bir detaya kilitlendilerDünya Erdoğan’ın o konuşmalarini meseleşuyor! Bir detaya kilitlendiler