Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Eski ABD Başkanı Donald Trump ve çocukları anlaştı! Gelecek ay ifade verecekler

New York’ta mahkemeye sunulan ortak bir anlaşmada, Trump ve çocuklarının ifade için perşembe günü en yenia eren sürenin uzatılması halinde 15 Temmuz’dan beri New York Başsavcısı Letitia james’ın sorularını yanıtlamzamanı kabul ettikleri belirtildi.

Anlaşma, Trump’ın Başsavcı James’in üç yıllık soruşturmasını durdurmak için uzun süre direnmesinin ardından geldi.

Tarafların karşılıklı imzaladığı anlaşmaya göre, Trump’ın hala ifade vermesini gerektiren en yeniuçı bozması için New York Temyiz Mahkemesine başvurma hakkı bulunduğu bildirildi.

Başsavcı James’ın ofisi, daha öncekilerin aksine şartname hakkında yorum yapmaktan kaçındı.

fd

DAVA SÜRECİ

New York Başsavcısı Letitia James, Trump Organization isimli şirkete ait gökdelenler ve golf sahaları gibi varlıkların değerinin on yıldan fazla süredir finansal tablolarda yanlış yansıtıldığını iddia ettiği soruşturma kapsamında Trump ve çocuklarını ifade vermeye çağırmıştı.

Trump ve avukatları her seferinde en yeniuça itiraz etmiş, başsavcılığın istediği belgelerin özülerinde bulunmadığını beyan etmişti.

Uzun bir süreç zaman en yenirasında iki 7 gün önce, New York Eyalet Temyiz Mahkemesi soruşturmayla ilgili Trump’ın mahkemeye gelerek ifade vermesi gerektiği en yeniuçını onaylamıştı.

Bir gün zaman en yenira da federal bir yargıç, Trump’ın, James’in özüsi hakkında yürüttüğü soruşturmzamanı durdurmak için mahkeme en yeniuçı çıkartma girişimini olumsuz yanıtlamıştı.

(AA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Çin ve Rusya’dan BM Genel Kurulu’na ''Veto'' AçıklamasıÇin ve Rusya’dan BM Genel Kurulu’na ”Veto” Açıklaması
Kira düzenlemesi için flaş yorum: Şimdi ev sahipleri...Kira düzenlemesi için flaş yorum: Şimdi ev sahipleri…
Bir meyve suyu içti, 20 bin TL hesap geldi! Bir meyve suyu içti, 20 bin TL hesap geldi!