Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Ethereum Classic (ETC) Twitter hesabı askıya edildi

Cardano (ADA) kurucusu ve Ethereum kurucu ortağı Charles Hoskinen yeni, ekim zamani start verrında Ethereum Classic’in (ETC) resmi Twitter hesabını iş kanıtı (PoW) modelini kullanan Ergo (ERG) isimli bir blokzincirin hesabına çevirdi. Hesabın 670 binden fazla takipçisi, bir anda özüsini yeni bir topluluk hesabının içinde buldu. Bunun üzerine Twitter, Ethereum Classic’in değiştirilen resmi hesabını askıya etti.  

Hoskinen yeni ise yaşanan gelişmeye Twitter hesabı üzerinden onayladığı bir paylaşımla tepki gösterdi. “@eth_classic Twitter hesabı cidden askıya edildi mı?” ifadeleriyle tepkisini ortaya koyan Hoskinen yeni, hesabın 670 binden fazla takipçisinin tamamını kaybedebileceğine işaret etti.

 

Cardano topluluğu, Hoskinen yeni’a tepki göstermişti

Öte yandan; Cardano ve Ethereum Classic topluluğu, “@eth_classic” hesabının adının Ergo olarak değiştirilmesi sebebiyle Hoskinen yeni’a tepki göstermişti. Topluluğun bir üyesi, onayladığı bir paylaşımda sert bir dille Hoskinen yeni’dan hesabı Ethereum Classic ekibine geri verip vermeyeceğini konuşmasını istemişti.  

Hoskinen yeni ise verdiği yanıtta hesabın sahibi olduğuna işaret ederek bir blokzinciri geliştirmek ve desteklemek için harcadıkları milyonlarca abd ABD parasııı ve yılları geri alamayacaklarını dile getirmişti.