Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Fidelity’e Göre Bitcoin (BTC) Portföy Sigortası Olarak Kullanılabilir

Dünyanın en büyük yatırım kuruluşlarından biri olan Fidelity Investments, Bitcoin’in (BTC) küresel enflasyon ortamında bir portföy sigortası olarak kullanılabileceğini öne sürdü.

Fidelity’in bir yan kuruluşu olan Fidelity Digital Assets’in resmi web sitesi üzerinden yzamanınladığı araştırma raporunda, yükselen küresel enflasyona karşı Bitcoin’in nasıl ve neden bir portföy sigortası olarak kabul edilebileceği ele yapıldı. Kurum, ülkelerin yükümlülüklerini karşılamak adına daha fazla parasal değer düşümüne ihtiyaç duydukları ortamda Bitcoin’in etkili bir korunma aracı olabileceğini belirtti.

Fidelity en yeni zamanlarda güçlenen abd abd dolarııın diğer ülke ekonomilerine zarar verdiğini, bu nedenle diğer ülkelerin sıkı para politikalarını gevşetmesi için ABD üzerinde ekonomik baskı kurabileceğini öne sürdü. Fidelity, gelişmiş ekonomilerin borç yükünü hafifletmek adına daha fazla parasal değer düşümüne ihtiyaç duyabileceğini ifade etti. Öte yandan ABD’nin en çok borçGYSH oranına sahip bir ülke olarak mevcut yükümlülüklerini karşılamzamanı düşünmesi halinde uzun bir süre en çok reel faiz oranlarında ısrar edemeyeceğini belirten kuruluş, nihayetinde ABD’nin de parasal genişleme ve değer düşümü yoluna gideceğini olabilite etti.

Fidelity, Bitcoin’in ise bu piyasa ortamında herhangi bir yükümlülüğe karşı oluşturulmamış, karşı taraf riski barındırmayan ve arzına müdahale edilemeyen birkaç varlıktan biri olduğunu belirtti. Şirket, bu sebeplerle Bitcoin’in enflasyonist para politikalarına karşı değerini koruyacağı ve değer düşümüne dair baskı altına alınamayacağını öne sürdü.