Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
FTX US, CCI’den sıyrıldı


Amerika Birleşik Devletleri merkezli kripto para borsası FTX US, kripto savunuculuk grubu Kripto İnovasyon Konseyi (CCI)’deki pozisyonundan sıyrıldı.

CCI CEO’su Sheila Warren, 10 Kasım’da Cointelegraph’a onayladığı duyuruda konseyin, FTX US’nin grubun üyesi olarak istifasını kabul ettiğini söyledi. Firmanın ayrılışı, kripto borsası FTX’in likidite sorunları bildirmesinin ardından gerçekleşti ve bu da piyasada oynaklığının yanı sıra küresel düzenleyicilerle milletvekillerinin şüphelenmesine yol açtı.

Warren, “Gerçek bir inovasyon meydana getirmek adına kişisiları koruyan ve yeniliği güvence altına alan bir düzenleme oluşturmak için çalışmaya en yeniuçlıyız. Bu 7 günki havadisler herkesi şok etti, diğer taraftan topluluğun bir araya geldiğini de gördük. Politikaları doğru şekilde yapmak için zamani bir fırsat elimize geçti,” ifadelerini kullandı.

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, FTX ABD’nin, küresel borsanın karşı karşıya olduğu likidite sorunlarından finansal olarak etkilenmediğini söyledi. Bununla birlikte, ABD borsası öte yandan web sitesinde alım satımların birkaç gün içinde durdurulabileceğini duyurdu ve kişisiları istedikleri takdirde pozisyonları en yenilanmaları meselesunda aciliyet bildirdi.

İlginizi Çekebilir: Kripto için yapılan anketler ABD ara seçimlerinin en yeniucunu etkileyecek mi?

Nisan 2021’de kurulan CCI, Andreessen Horowitz, Block, Coinbase, Electric Capital, Gemini, Fidelity Digital Assets, Paradigm ve Ribbit Capital gibi şirketlerin birleşiminden oluşuyor. Savunuculuk grubu, milletvekillerini kripto ve blokzinciriyle ilgili meselelarda desteklemek amacıyla ABD hükümetindeki bazı kişileri işe topladı.