Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Genesis piyasa koşulları kötüleşirken 140 milyon birim sermaye takviyesi etti


Genesis Trading, 10 Kasım’da çatı şirketi Digital Currency Group’tan 140 milyon birim sermaye takviyesi ettiğını duyurdu. Şirkete göre takviye en yeniuçı, bilançosunu güçlendirmek ve kripto sermaye piyasalarındaki küresel lider meselemunu pekiştirmek için yapıldı.

Genesis, sermaye takviyesinin şirketi müşterilerini ve hizmetlerine olan talebin artmasını destekleyecek meselema getireceğini umuyor. Wu Blockchain, şirketin müşterilerine gönderdiği mektubun ekran görüntüsünü Twitter üzerinden paylaştı.

Genesis Trading, geçtiğimiz zamanlarda türev işletmesinin FTX hesabında 175 milyon birim civarı kilitli varlık bulundurduğunu açıklamıştı. FTX, yaşadığı ciddi likidite krizinden dolzamanı dün iflas başvurusu etti. Yine de Genesis, müşterilerine FTX’te kilitli milyonlarca birimın şirketin piyasa yapıcı faaliyetlerini etkilemeyeceğinin sözünü verdi..

Genesis, buna ek olarak FTX veya Alameda ile devam eden bir kredi ilişkileri olmadığına açıklık getirdi.

Son olayların ardından bir çok kripto şirketi, FTX’ten uzaklaşma en yeniuçı etti. Bu şirketler arasında Tether, Circle, Kraken ve Coinbase gibi isimler bulunuyor.