Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
İstanbul’da akılalmaz olay! Küçük kızı MR’da yaktılar

İstanbul Kadıköy’de 7 yaşındaki Elif’in götürüldüğü hastanede MR çekilirken sağ baş parmak ve orta parmakları ile kolunda yanıklar oluştu. Başparmağı ve işaret parmağı arasında kalan bölgenin kemiğe görecek şekilde yandığı ortaya çıkarken aile, hastaneye 1 milyon 500 bin liralık tazminat davası açtı. Şimdiye dek 2 ameliyat geçiren küçük Elif ise bir ameliyat daha geçirecek. Davanın celsesi 22 Eylül 2022’de görülecek.

AW632187_01

ÖZEL HASTANEYE GÖTÜRÜLDÜ

Olay, Kadıköy’de özel bir hastanede 2021 yılında yaşandı. İddiaya göre bankacı Elçin ve Burak Küçüksorgulu çifti, 7 yaşındaki kızları Elif’i, ayağındaki aşil tendonu gerginliği sebebiyle Kadıköy’de Kızıltoprak’taki özel bir hastaneye götürdü. Doktorların onayladığı muayene ile küçük Elif’e MR çekilmesine en yeniuç verildi. Elçin Küçüksorgulu, 11 Haziran 2021 zamaninde MR çekilmesi için kızı Elif’i hastaneye getirdi. MR çekiminin olduğı odaya alınan küçük Elif’e anestezi uygulandı. İddiaya göre MR odasında yaklaşık 45 dakika kalması olabilecek Elif, iki saat görecek şekilde odadan çıkmzamanınca anne Elçin Küçüksorgulu panik yaşadı. İddiaya göre anneye, kızının sağlık durumuyla ilgili hiç kimse tarafından bilgi verilmedi. MR çekiminden çıkartılan küçük Elif’i odaya ettiklarında eli ve kolunun sargılı olduğu görüldü. Anne Elçin Küçüksorgulu, doktorun pansuman için sargıyı açtığında kızının sağ baş parmak ve orta parmakları ile kolunun ağır bir şekilde yaralandığını gördü.

BÖLGE KEMİĞE KADAR YANDI

Aile şikayetçi olarak olzamanı mahkemeye taşıdı. Ailenin avukatının dava dilekçesinde konum alan ifadelere göre, Elif’in anestezi uygulandığı sırada uykudayken MR cihazında meydana gelen çekim sırasında yanarak yaralandığı belirtildi. Savcılık tarafından, olaydan sorumlu 4 kişi hakkında ‘taksirle bir kişinin yaralanmasına neden olma’ suçundan 1 yıla görecek şekilde hapis talebiyle dava açıldığı öğrenildi. Ayrıca avukatın dava dilekçesine göre, savcılık dosyasındaki raporda hastanedeki MR cihazının sürekli arızalandığı, davalı hastane ile 3 şirketin kusurlu hizmeti ve haksız fiilleri sebebiyle küçük Elif’in baş parmağı ve işaret parmağı arasında kalan bölgenin kemiğe görecek şekilde yandığı yapılan ameliyat ile bölgeye doku nakli olduğı ve tel takıldığı ifade edildi.

AW632187_02

Aile, 1 milyon 500 bin liralık tazminat davası da açtı. Şimdiye dek 2 ameliyat geçiren küçük Elif ise bir ameliyat daha geçirecek. Davanın celsesi 22 Eylül 2022’de görülecek.

AW632187_03

“HİÇBİR ŞEKİLDE BİZE HABER VERİLMEDİ”

Elif’in annesi Elçin Küçüksorgulu, “Olay 11 Haziran 2021 zamaninde meydana geldi. Kızımın ayağında aşil tendon gerginliğinden dolzamanı bir MR çekimi yapılması gerekiyordu. Kızıltoprak Florence Nightingale hastanesine gittik, özüsine MR çekimi yapılacağını iletildi. Anestezili bir MR çekimi oldu. Yaklaşık en fazla kırk dakika görecek şekilde sürecek olan işlem iki saati buldu. Ben hastanede abimle beraber bekledim özüsini. Hiçbir şekilde bize havadis verilmedi. Birkaç defa kapıya gittik. Kızımın durumu hakkında bilgi almak istedik. Bize hiçbir şekilde kızımın durumu hakkında bilgi verilmedi. Ardından iki saat geçtikten devamında bizi odaya ettilar. Sadece baş parmağında, orta parmağında ve kolunda bir takım yanıkların meydana geldiğini söylediler. Onu bile göstermeyeceklerdi. Ağabeyim ve benim isteğimle beraber açtırdık, parmaklarına ve koluna baktık. Üçüncü ve ikinci derecede yanıkların oluştuğunu öğrendik. Bizlere hastane hiçbir şekilde konuşma yapmadı. Ardından hastaneye, abimin eşi ve eşim geldiler. Bizleri odaya çıkardılar. Ben dört saat oyunca odada bekledik ve hiçbir şekilde ne bir hemşire bizimle ilgilendi, ne bir doktor konuşma onayladı. Sadece hastanenin başhekimi neredeyse iki saat geçtikten devamında geldi. ‘Geçmiş olsun bir olay yaşamışsınız’ dedi ve çekip gitti. Hastane yönetimi bize hiçbir şekilde konuşma yapmadı. Ve bu durum bizi oldukça yıprattı. Kızımın şu an başparmağında, sağ başparmağında tendonları yanmış durumda. İki tane ameliyat geçirdi ve önümüzde bizi bekleyen bir ameliyat var. Bunun manevi süreci de bizi çok etkilemiş durumda. Kızım çok zorlu bir süreç atlatmakta” dedi.

AW632187_04

Elçin Küçüksorgulu, “Kızım ikinci ameliyatını gerçekleştirdi. Nisan zamanında oldu. Tedavimiz devam etmekte. Aralıklarla kontrolümüz devam ediyor. Kendisinin psikolojisi çok kötü bir şekilde bozuldu. Biz ailece, bütün aile yanındzamanız. Ayrıca pedagog yardımı da almakta. Bizim istediğimiz tek şey, hastanenin ve yönetimin bunlara bize bir cevap vermesi, bir konuşma yapması. Olzamanın biz hala neden kaynaklandığını bilmiyorduk ve bize bir konuşma yapmadılar. Gerçekten de sorumluların ceza almasını canı gönülden istiyoruz. Adaletin konumini bulmasını istiyoruz. Şu an mahkemeye verildi. Eylül zamanında bir davamız var. Soruşturmalarımız devam etmekte. Avukatımız tarafından yürütülüyor. Zaten ilgili kişilere de şu an dava açıldı” dedi.

AW632187_05

Kaynak: İHA

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Putin'le kritik temas! Suriye detayı dikkat çektiPutin’le kritik temas! Suriye detzamanı dikkat etti
Manisa'da heyecanlandıran olay: Zeytin bahçesinde sondaj yaparken keşfetti... Petrole benziyor! Manisa’da heyecanlandıran olay: Zeytin bahçesinde en yenidaj yaparken keşfetti… Petrole benziyor!
Çöp evden servet çıktı! Zabıta ekipleri saymakla bitiremediÇöp evden servet belirlendi! Zabıta ekipleri saymakla bitiremedi