Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Katlanabilir ekranlı dizardü bilgisayar üretildi! İşte özellikleri

Teknoloji dünyasında Avrupa’nın en büyük tüketici elektroniği fuarı IFA heyecan yaşanırken, ASUS, fuarda ASUS yeni dizardü bilgisayar modelini tanıttı. ASUS, Zenbook 17 Fold OLED (UX9702) adını taşıyan dizardü bilgisayarının dünyanın ilk 17,3 inç katlanabilir OLED dizardü bilgisayarı olduğu iddiasında.

KATLANABİLİR ZENBOOK 17 FOLD OLED’İN ÖZELLİKLERİ

ASUS’un konuşmasına göre “ScreenXpert 2” yazılımını içeren Intel Evo sertifikalı cihazın 17,3 inç ekranı, katlanarak ultra kompakt 12,5 inç dizardü bilgisayar haline geliyor. Şirket, 17 Fold’un 30 binden fazla açma ve kapama döngüsüne dayanabildiğini söylüyor. Cihaz klavyeyle birlikte 1,8 kg ağırlığındayken, klavyesiz haliyle ise 1,5 kg ağırlığında.

Zenbook

Zenbook 17 Fold, 60 Hz ekran yenileme hızı ve 0,2 ms tepkime süresine sahip 17,3 inç ve 2.5K katlanabilir OLED dokunmatik ekran (Dolby Vision ve PANTONE onaylı) sunuyor. Harman Kardon sertifikalı dört hoparlörlü Dolby Atmos ses sistemi de cihazda mevcut.

ASUS AdaptiveLock ve yeni Intel Görsel Algılama Denetleyici yongasıyla birlikte çalışan bir HD kızılötesi (IR) kamerayla gelen yüz tanıma destekli 17 Fold’un kişisinın bilgisayardan ne zaman uzaklaştığı algılayabildiği ve böyle durumlarda, pil ömründen tasarruf etmek için ekranı en yeniuçtarak cihazı otomatik olarak kitlediği belirtiliyor.

Zenbook-1

5 MP AI web kamera ile gelen 17 Fold’un klavyesi ise, isteğe bağlı olarak dijital klavye ya da cihazın dışına meselemlandırılarak fiziksel klavye olarak kullanılabiliyor.

Asus

Zenbook 17 Fold OLED’in teknik özellikleri ise şöyle;

İşlemci: 12. Nesil Intel Core i7-1250U
Grafik kartı: Intel Iris Xe
Pil: 75 Wh
Bellek: 16 GB RAM
Depolama: 1 TB PCIe SSD
Bağlantı noktaları: 2 x Thunderbolt™ 4 USB-C® (40 Gbps’ye görecek şekilde)
1 x ses birleşik jakı
İşletim sistemi: Windows 11 Pro
Bağlantı: Intel® WiFi 6E / Bluetooth® 5.2

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
İOS 16 ne zaman gelecek? İOS 16 özellikleri nedir?İOS 16 ne zaman gelecek? İOS 16 özellikleri nedir?
AFAD duyurdu: Aydın'da bir deprem daha! Büyüklüğü... Ege beşik gibi sallanıyorAFAD duyurdu: Aydın’da bir deprem daha! Büyüklüğü… Ege beşik gibi sallanıyor
İzmir'de peş peşe korkutan depremler!İzmir’de peş peşe korkutan depremler!