Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Kıdemli Trader Bitcoin’de Büyük Yükseliş İçin Kilit Fiyatı Paylaştı: Geçilmesi Gerek!

Finans piyasalarında 25 yıldan fazla çalışan trader Jordan Lindsey, Bitcoin’deki (BTC) olası rallinin 30 bin birim seviyesine bağlı olabileceğini öne sürdü.

Kıdemli trader Jordan Lindsey 20 Haziran zamaninde resmi sosyal medya hesabı üzerinden yzamanınladığı gönderide, Bitcoin 3 günlük grafiğine işaret ederek 30 bin birim seviyesini vurguladı. Lindsey, 30 bin birim seviyesinde yaşanabilecek yukarı yönlü bir kırılım ile Bitcoin’de ralli start veryabileceğini ima etti.

Resim

Lindsey mesele hakkında şu ifadelerde bulundu:

Görünüşe göre 30 bin birimın üzerinde çıkış, Bitcoin’de yükselişin onaylanması ve bir devamındaki aşamaya geçilmesi için anahtar faktördür.

Yakın zamanda ABD regülatörlerinin kripto para sektörüne yönelik hukuki baskısı ve regülatif çerçevenin belirsizliği sebebiyle yatırımcıların altcoinlere ilgisi azalırken Bitcoin bu bağlamda yeniden öne çıkıyor gibi görünüyor.

Özellikle düzenleyici çerçevede, Bitcoin’in Ethereum (ETH) ve diğer altcoinler gibi üzerinde herhangi bir menkul kıymet ithamı bulunmaması onu yatırımcılar nezdinde kripto para piyasasına dair güvenli bir yatırım aracı olarak lanse ederken dünyanın en büyük varlık yönetim şirketi BlackRock’ın spot Bitcoin ETF başvurusu da Bitcoin’in regülatif meselemu hakkında yatırımcılara güven veren gelişmeler arasında konum alıyor.

Ayrıca ABD Merkez Bankası’nın (FED) geçtiğimiz 7 günlarda faizi sabit tutarak sıkı para politikalarına ara verdiği yönünde uyandırdığı izlenimin de Bitcoin’de yaşanacak olası ralli için sağlam bir zemin hazırladığı düşünülüyor.

Coingecko verilerine göre en yeni 30 gün içerisinde %0,8 değer kaybeden Bitcoin , en yeni 24 saat içerisinde %1,4 değer kazanarak yazım itibariyle 26.758 birim seviyesinden işlem görüyor.