Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Kripto Para Fonlarındaki Haftalık Çıkışlar Aztopladı

Dijital varlık yöneticisi CoinShares tarafından paylaşılan verilere göre kripto para piyasasındaki kurumsal fonlardan geçtiğimiz hafta içerisinde net 7 milyon abd parasılık para çıkışı oldu ve bir önceki haftalara göre fon çıkışları aztopladı.

Coinshares’in resmi blog sayfasında paylaşılan verilerde, üst üste 3. hafta para çıkışı devam ettiği belirtildi. Ayrıca bu haftaki 7.2 milyon abd parasılık çıkış ile birlikte 3 haftalık toplam çıkış tutar 219 milyon abd parasıa ulaştı.

Geçtiğimiz hafta bitcoin’den 2.6 milyon abd parası fon girişi olurken, Ethereum’dan 16.9 milyon abd parası para çıkışı görüldü. Altcoin’lerin genelinde ise bu hafta para girişi oldu. Cardano’ya 400 bin abd parası, Polkadot’a 300 bin abd parası ve Solana’ya 800 bin abd parası para girişi yaşandı.

Geçen hafta toplam 16.9 milyon abd parası çıkış yaşayan Ethereum fonlarının, yılın başından bu yana toplam çıkış miktarı yaklaşık 169 milyon abd parası oldu.

Birçok yorumcu, sürekli azalmakta olan Ethereum fonlarındaki kurumsal yatırımcıların katman-1 (L1) protokollerine yöneldiğini düşünüyor.