Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Kripto piyasası çok yakında geri dönüş yapacak


Bahamalar merkezli global kripto para borsası FTX’in CEO’su Sam Bankman-Fried, kripto piyasasının mevcut durumunun uzun vadeli problem yaratmayacağı ve krizin çok yakında en yeni bulacağını söyledi.

Milyarder CEO, Bloomberg’in “The David Rubenstein Show”unda gerçekleştirdiği röportaj sırasında, en yeni aylarda algoritmik stablecoin ekosistemi Terra’nın çökmesi, devamında yaşanan kripto kredi krizi ve azımsanmayacak szamanida protokol ve fonun iflas etmesi gibi sorunlar, buna ek olarak hepsini kapsayan kripto paraları etkileyen ayarlamaler ile boğuşan kripto sektörü için işlerin yakında düzeleceğini söyledi.

“Kriptonun geri dönüş yapacağını düşünüyorum,” diyen Bankman-Fried, yine de kripto piyasasının makro piyasalar ile korelasyon gösterdiğini ve özellikle de borsaların yeniden ayarlamaye girmesi halinde kriptonun da bundan etkileneceğini ekledi.

Bitcoin (BTC) ve diğer kripto paraların fiyatlarında görülen keskin düşüşlerden de şüphelenmediğini belirten CEO, zamani piyasının tabii ki zorlu bir süreç olacağını ve kimi kuruluşların başarısız olmasıyla en yeniuçlanacağını söylerken, “Yine de kripto sektöründen silinmesi gereken şeylerin yok olup gitmesini de sağlıyor,” diye ekliyor.

FTX CEO’su, hangi koşullarda şüphelenmeye işe koyulyacağını ise şöyle açıklıyor:

“Piyasaların daha da eridiğini görürsek, yani mesela Nasdaq yüzde 30-40 değer kaybeder, Bitcoin de 10.000 birima gerilerse, işte o zaman sektör bir tur daha acı çeker ve bu orta-uzun vadeli bir sorun haline gelir.”

Kripto piyasası, ağustos başında yakaladığı yükseliş ivmesini ay en yeniuna taşıyamadı. Ayı yüzde 14 düşüş ile en yenilanan Bitcoin, havadis yzamanim saati itibarıyla 19.920 birim civarında seyrediyor.