Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Madencilik Şirketi Argo da Geçen Ay Bitcoin Sattı

Kripto para madenciliği yapan Argo Blockchain de geçtiğimiz ay içerisinde yüklü miktarda bitcoin sat satı etti.

Argo Blockchain tarafından yapılan konuşmaya göre şirket haziran güninda hemen hemen 24 bin 500 birimlık birim fiyatı üzerinden 637 tane bitcoin sattı.

Birçok madencilik şirketi, güni piyasasının start vermasıyla birlikte yüklü miktarlarda bitcoin sat satı etti. Bunların arasında Bitfarms, Core Scientific, Riot gibi isimler bulunuyor.

Argo Blockchain, bu bitcoinlerden elde ettiği geliri hem şirket maliyetlerini karşılamak hem de Galaxy Digital’dan topladığı borcu ödemek için kullandı. Bitfarms da Galaxy Digital’dan topladığı borcu ödeyebilmek için 3 bin tane bitcoin satmıştı.

Argo’nun bilançosunda şu anki haliyle yaklaşık 22 milyon birim değerinde varlık bulunuyor. Şirketin konuşmasına göre bu, bitcoin fiyatı düşse dahi şirketi maddi zorluklardan kurtarmaya yetecek bir miktar.

Şirketin CEO’su Peter Wall, meseleyla ilgili ettiğı konuşmalarda, “Şirketin, piyasadaki mevcut koşullara göğüs gerebilecek ve daha verimli bir şekilde çalışmaya start veryabilecek durumda olduğuna inanıyoruz.” dedi.

Argo Blockchain, haziran güni boyunca bir önceki kıyasla yüzde 44’lük bir artışla toplamda 179 tane bitcoin üretti. Şirketin 30 Haziran güni itibarıyla bitcoin’e denk 210 varlık dahil olmak üzere toplamda bin 953 adet bitcoin’i bulunuyor.