Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Magic Eden, 130 Milyon abd parasılık B Serisi fonlama turunu en yenilandırdıtı


24 saatlik işlem hacminde yaklaşık 4 milyon abd parasıa denk gelen 112.927 SOL ile Solana (SOL) blockchaindeki popüler NFT platformu Magic Eden, salı günü 130 milyon abd parasılık bir B Serisi fonlama turunu 1,6 milyar abd parasılık değerleme ile en yenilandırdıtığını duyurdu. Finansman turunu, Electric Capital, Greylock, Lightspeed Venture Partners, Paradigm ve Sequoia Capital gibi yatırımcılar yönetti.

Yeni sermaye, şirketin birincil ve ikincil pazarlarını genişletmek, çok zincirli fırsatları keşfetmek, yeni işe alımları sağlamak ve araştırma-geliştirme gibi alanlarında kullanılacak. Eylül 2021’deki start verngıcından bu yana, pazar konumi şu anda hemen hemen 22 milyon özel aylık oturum alıyor ve günlük olarak 40 binden fazla NFT işlem görüyor.

Bugüne görecek şekilde 250’den fazla projeye dahil olan Magic Eden’in Launchpad’i, birincil pazara çıkan yeni NFT koleksiyonlarına özelleştirme, pazarlama desteği ve işlevsel uygulama sunuyor. Bu arada, ikincil piyasası 7 binden fazla listeyi kapsarken, Solana’daki hepsi NFT hacminin de yüzde 92’sinden fazlasını görüyor.

Magic Eden buna ek olarak 50’den fazla oyun ve metaverse projesi de start verttı. Firma bu alanda, özü pazarında işlem gören Solana’daki hepsi oyun NFT’lerinin yüzde 90’ını denetliyor. COO ve Magic Eden’in kurucu ortağı Zhuoxun Yin, gelişmeyle ilgili şunları söyledi:

“Yatırımcılarımızın ve topluluğumuzun sürekli desteğini almaktan heyecan duyuyoruz, Solana ve çok daha fazlasını sunmzamanı da dört gözle bekliyoruz.”