Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
New York Belediye Başkanı, BitLicesing’den Vazgeçilmesi İçin Çağrıda Bulundu

New York Belediye Başkanı Eric Adams, eyaletlere BitLicesing planından vazgeçilmesi için çağrıda bulundu.

27 Nisan zamaninde Londra’daki Kripto ve Dijital Varlıklar zirvesinde konuşma yapan New York Belediye Başkanı Eric Adams, BitLicesing planının inovasyonu ve ekonomik büyümeyi engellediğini söyledi.

New York şehrini kripto para piyasasının merkezi yapmayı planladığını daha öncelerde de belirten Adams, başkanlığa seçildikten zaman sonra ilk üç maaşını Bitcoin (BTC) ile almıştı. 

Yaptığı konuşmada kripto paraların ve blockchain teknolojisinin gelecekteki bir diğer aşamalar olduğunu söyleyen başkan, bu fırsatların boşa harcanmaması gerektiğini belirtti.

2015 yılında karar verilen ve New York’ta hizmet sunmak isteyen herhangi bir sanal para birimi sağlayıcısı BitLicense alması gerekmektedir.

Eyaletlerin finansal hizmetler departmanına göre lisans, sanal para piyasası için düzenlenmiş en iyi biçimdedir. 

Bu hafta buna ek olarak New York Eyalet yönetimi, karbon bazlı yakıt kullanan tüm Proof-of-Work (PoW) mekanizmasıyla çalışan kripto para madenciliği tesislerini iki yıl boyunca yasaklayan yasa tasarısını onaylamıştı.

New York Eyaleti, Proof-of-Work (PoW) Mekanizmasıyla Çalışan Madencilik Tesislerini Yasaklayan Yasa Tasarısını Onayladı

İlgili yazı:  New York Eyaleti, Proof-of-Work (PoW) Mekanizmasıyla Çalışan Madencilik Tesislerini Yasaklayan Yasa Tasarısını Onayladı