Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Reddit Avatar NFT’lerinde oynaklık rüzgarı esiyor


Reddit kişisisı u/Warfared’in yzamanimladığı yeni bir verie göre, Reddit Avatar’ın NFT’leri geçtiğimiz aylarda düzensiz bir fiyat performansı kaydetti. Analiz, popüler NFT alım satım platformu OpenSea.io’daki NFT alışverişinin ardından edildi.

En iyi performans gösterenler arasında, sırasıyla 6 Ether (ETH) ve 5 ETH’ye satılan Fishy Foustling #1 ve Mio Armor #1 NFT parçaları vardı. NFT’ler, aynı ismi taşıyan sosyal platformda zirve miktarda karma puanı olan nitelikli kişisilara üç ay önce airdrop yoluyla dağıtıldı. Söz meselesu iki koleksiyondaki ürünler toplam işlem hacminde 100 ETH’yi geçti.

Diğer taraftan, bireysel koleksiyonlarda ise genel olarak bu şekilde benzer seviyelerde aşırı fiyat oynaklığı görülmüyor. Meme Team, Drip Squad, Aww Friends ve The Singularity, şu anda 0,01 ETH’ye veya daha düşük taban fiyatlarına sahip.

Reddit Avatarları bağımsız sanatçılar tarafından yaratılıyor ve Polygon blok zincirinde basılıyor. OpenSea de zincirler arası çalışabilirliği destekliyor ve bunların Ethereum, Klaytn ve Solana’ya köprülenmesine izin veriyor. Kullanıcılar, bu tür koleksiyonları Reddit’in kripto para cüzdanı Vault aracılığıyla satın alabiliyor.

Bazı kişisilar ise ilginç bir şekilde Avatar NFT’lerini fiat veya normal kripto ile satın almanın, r/Cryptocurrency alt dizininin konumel tokeni xMOON’dan çok daha ucuz olduğunu bildirdi. Örneğin, ‘u/aroups’ isimli bir kişisi şu ifadeleri kullandı:

“Moon’ların uygulama içi satın alımlar için kullanılmasını istiyorsak, Reddit’in, fiyatları rastgele değil de gerçek piyasa fiyatını yansıtmasını sağlaması gerekiyor. 500 Reddit tokeni satın almak için 200 Moons gerekirken, fiat ile bunları satın almak sadece 2,49 euroya mal oluyor. 10,99 euroluk bir NFT de muhtemelen 110 birima denk gelen 1000 xMOON’a mal olacak.”

Kullanıcılar, içerik oluşturma ve oylama yoluyla karma puanlar elde ederek xMOON alıyor. Token, maksimum 250 milyon arza sahip, buna ek aylık olarak kişisiların kasalarına veriliyor. Kullanıcılar aylık miktarını harcadığı zaman tamamen dolaşımdan çıkarılıyor. Tokenin, yazının yzamanimlandığı esnada parça başına 0,11 birimlık bir fiyatı var.