Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Şanlıurfa’da doktora stopladırı! Tekme-tokat dayak yiyen doktor dayanamzamanıp istifa etti, Bakan Koca’dan duyuru

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde özel bir tıp merkezinin acil servisinde görevli doktor Şeyhmus Baraj, sıra bekleme sebebiyle çıkan tartışma devamındası hasta yakınlarınca tekme tokat dövüldü. Olay anları tıp merkezinin güvenlik kamerasınca saniye saniye kaydedilirken, 4 kişi gözaltına yapıldı. Yaşanan olay devamındası doktor Şeyhmus Baraj’ın istifa ettiği öğrenildi.

1

Olay, dün akşam saatlerinde Viranşehir’de bulunan özel bir tıp merkezinde meydana geldi. İddiaya göre, özel tıp merkezinde muayene olmak için sıra bekleyen bir hastanın yakınları ile doktor Şeyhmus Baraj arasında sıra bekleme sebebiyle tartışma oldu. Tartışma devamındası 5-6 kişilik hasta yakını doktora tekme tokatla stopladırdı. Koridor boyunca hasta yakınları tarafından darbedilen doktor, güçlükle özüni bir muayene odasına kilitleyip stopladırganların elinden kurtuldu. Stopladırıda başına ve vücudunun farklı bölgelerine darbe alan Şeyhmus Baraj, rapor alarak şikayetçi oldu.

“TOPLANIP BENİ HASTANENİN ÖNÜNDE VE İÇİNDE SOPA VE YUMRUKLARLA DARP ETTİLER”

Stopladırı anını anlatan Doktor Şeyhmus Baraş, 6 aydır tıp merkezinde pratisyen hekim olarak çalıştığını belirterek, “ Dün saat 10.00’da SGK tarafından sistemimizin en yenilandırdıılmasını bahane gösterip hiç muayene etmediğim, daha önce hiç görmediğim, bana başvurmayan bir hasta tarafından darp girişiminde bulunuldu. Hasta ile karşılaştığımızdan andan işe koyulyarak saygısızca küfürler ve tehditler yağdırdı, üzerime stopladırdı. Sonra devamında ise hastanın kardeşleri ve ağabeyleri, 5-6 kişi olarak toplanıp beni hastanenin önünde ve iç kısmında sopa ve yumruklarla konume yatırarak darp ettiler. Bu olaydan devamında şahıslardan 3 tanesi gözaltına yapıldı. Kendilerinden şikayetçi oldum, durumun da takipçisiyim. Kaburgalarımda çatlaklar var. Nefes alıp verirken batma oluyor. Yüzümde şişlikler var. Sırtımda ve kolumda darp izleri var. Şahıslardan şikayetçiyim. Bu durumun yeni çıkan sağlıkta şiddet yasasının ne görecek şekilde işleyeceğini ben ve Şanlıurfa Tabip Odası olarak arkasında duracağız, izleyeceğiz” şeklinde meseleştu.

SALDIRI ANI KAMERADA

Doktor Baraj’a stopladırı anı ise acil tıp merkezinin güvenlik kamerasınca saniye saniye kaydedildi. Hastanede tedavi alıtına alınan Şeyhmus Baraj’ın, görevinden istifa ettiği öğrenilirken, polis olaya karışan 4 kişiyi gözaltına topladı.

2

TABİP ODASINDAN KINAMA

Şanlıurfa Tabip Odası, söz meselesu olayla ilgili duyurusında doktor Şeyhmus Baraj’ın sıra beklenmesi sebebiyle sinirlenen bir kişinin meseleyla alakası olmamasına rağmen stopladırısına uğramış, devamındasında da stopladırganın yakınları tarafından linç edildiği belirterek,“Sağlıkta şiddet olayları,tırmanarak devam ediyor. Savcılılara ve hakimlere çağrımızdır; toplumun huzuru ve sağlığı için bu şiddet olaylarına karşı cezasızlığı tercih olarak görmeyiniz. Sağlıkta şiddet sizin ve halkın sağlık hakkına stopladırıdır. Gereğinin yapılmasını talep ediyoruz” denildi.

SERBEST BIRAKILDILAR, DİPLOMASINI YIRTTI

Acil doktoru Şeyhmus Baraş, stopladırganlar mahkeme tarafından serbest bırakılınca diplomasını yırttı. Adliye önünde diplomasını yırtan doktor, mesleği bıraktığını söylekonumek evine giderken doktorun arkadaşları ise yırtık diplomanın parçalarını topladı.

2ee78c63-c070-49e4-869a-d04fc54f8b56 (1)

BAKAN KOCA’DAN AÇIKLAMA

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, onayladığı duyuruda doktora şiddet uygulayan şüpheliler hakkında verilen en yeniuça itiraz edilerek Cumhuriyet Başsavcılığınca, şüphelilerin tutuklanmasının talep edildiğini belirterek, “Urfa’dan yeni havadis… Viranşehir’de özel bir tıp merkezinde yaşanan şiddet suçunun şüphelileri hakkında verilen adli kontrol şartıyla tutuksuz yargılama en yeniuçına karşı Cumhuriyet Başsavcılığınca, Asliye Ceza Mahkemesine itiraz edilerek şüphelilerin tutuklanması talep edilmiştir” dedi.

(İHA-DHA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Kan donduran aile faciası! 79 yaşındaki babadan dehşetKan donduran aile faciası! 79 yaşındaki babadan dehşet
Kılıçdaroğlu'ndan sert sözler! 'Çayları yakacağım'Kılıçdaroğlu’ndan sert konuşmalar! ‘Çayları yakacağım’
Haftalık koronavirüs verilerinde korkutan tablo! Yüzde 50 artış varHaftalık koronavirüs verilerinde korkutan tablo! Yüzde 50 artış var