Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Siber güvenlik şirketi Bitcoin trenine atlayan en yeni isim oldu


Bitcoin trenine bir şirket daha atladı: Küresel siber güvenlik ağı şirketi Octagon Networks. Şirket, 6 Haziran’da onayladığı duyuruda “likit varlıklarını ve hepsini kapsayan bilançosunu Bitcoin’e (BTC) dönüştürme sürecini tamamladığını” duyurdu.

Şirket, öte yandan hepsini kapsayan hizmetleri için Bitcoin ödemeleri kabul edeceğini ve Bitcoin ile yapılan ödemelerde yüzde 50 indirim uygulayacağını açıkladı.

Cointelegraph, Octagon Networks’ün anonim kalmzamanı tercih eden Etiyopyalı kurucularıyla meseleştu. Kurucular, Bitcoin’e geçme fikrinin kripto paraya duydukları inançtan ve ağı destekleme isteklerinden kaynaklandığını açıkladı:

“Bitcoin’in büyük destekçileri ve inananlarıyız. Işık hızında transfer edilebilen gerçekten merkeziyetsiz para türüne inanıyoruz.”

Kurucular zamanı piyasasının dip noktasının 25 bin abd parası olabileceğini söylerken, birikim onayladıkları Bitcoin’lerin “şirkette çalışan herkes Bitcoin’in misyonuna inandığı için operasyon giderlerini etkilemediğini” ekledi.

Octagon Networks, Cointelegraph’a Bitcoin’in siber güvenlik sektöründe epey saygı gördüğünü söyledi. Bitcoin, geçtiğimiz on yıl boyunca hiç hacklenmedi, ağın hash oranı ise (ağ güvenliği göstergesi) rekor ardüne rekor kırmzamanı sürdürüyor:

“Siber güvenlik açısında Bitcoin’e oynamak diğer her şeyden mantıklı gözüküyor.”