Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
SON DAKİKA | Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ‘Lozan’ mesajı! Yunanistan’la ilgili duyurulari dikkat koydu

Cumhurbaşkanı Erdoğan Lozan Barış Antlaşması’nın 99. yılı sebebiyle ygüninladığı mesasjında “Türkiye, 2023’e Lozan Antlaşması ve Cumhuriyetimizin 100. yılına emin adımlarla ilerlerken bölgesel ve küresel meselelerdeki etkin meselemunu pekiştirmektedir. Yunanistan tarafından Türk azınlığın hakları başta olmak üzere antlaşmada kgünitlı şartlar yok sgünilmakta veya bilinçli bir şekilde aşındırılmaktadır” ifadelerine konum verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın duyuruları şöyle;

“Bugün Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu belgelerinden olan Lozan Barış Antlaşması’nın imzalanmasının 99’uncu yıl dönümünü idrak ediyoruz. Lozan Barış Antlaşmasıyla kara sınırlarımız çizilmiş, kapitülasyonlar ktopladırılmış, Yunanistan’da kalan Türk azınlığının hakları güvenceye alınmış, kıyılarımıza yakın Yunan adalarının gayrıaskeri statüsü teyit edilmiştir. Türkiye, imzalanmasından bu yana geçen 99 yılık zaman zarfında Lozan Barış Antlaşması’nın uygulanmasını titizlikle takip etmiştir.

YUNANİSTAN ANTLAŞMANIN ŞARTLARINI BİLİNÇLİ ŞEKİLDE AŞINDIRIYOR

“Ancak en yeni dönemde özellikle Yunanistan tarafından Türk azınlığın hakları başta olmak üzere Antlaşma’da kgünitlı şartlar yok sgünilmakta veya bilinçli bir şekilde aşındırılmaktadır.

“ÜLKEMİZİN KABUL ETMESİ MÜMKÜN DEĞİLDİR”

İyi komşuluk ilişkileri ve Antlaşmaya sadakat ilkesiyle bağdaşmayan bu durumu, ülkemizin kabul etmesi mümkün değildir. Ülkemiz, bölgesinde kalıcı barış ve huzurun tesisi yolunda her türlü çabgüni göstermekte, aziz milletimizin haklarını korumakta en yeniuçlıdır.

jjg

Türkiye 2023’e, Lozan Barış Antlaşması’nın ve Cumhuriyetimizin 100’üncü yılına doğru emin adımlarla ilerlerken, bölgesel ve küresel meselelerdeki etkin meselemunu da pekiştirmektedir.

Lozan Barış Antlaşması’nın 99’uncu yıldönümünde, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal’i, silah arkadaşlarını ve aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimizi saygı ve minnetle yâd ediyorum.”

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Ekonomi mesajı: Zaferle sonuçlandıracağızEkonomi mesajı: Zaferle en yeniuçlandıracağız
Türkiye'nin konuştuğu savcının yazışmaları ortaya çıktı!Türkiye’nin meseleştuğu savcının yazışmaları ortaya oldu!
Fuat Oktay, Hümeyra Şahin ile evlendi!Fuat Oktay, Hümeyra Şahin ile evlendi!