Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
SON DAKİKA | Dünya Japonya’dan gelen havadisle sarsıldı! Shinzo Abe suikaste uğradı, settirganın hedefindeki isim…

Son dakika: Japonya Eski Başbakanı Shinzo Abe, dün ülkesinde Nara kentinde katıldığı bir etkinlikte meseleşma onayladığı sırada suikasta uğradı. Göğsünden vurularak yaralanan Shinzo Abe kanlar içinde konume yığılırken ağır yaralı halde kettirıldığı hastanede hayatını kaybetti. Settirganın eski bir asker olduğu aktarılırken, olay zaman en yenirası yakalanarak gözaltına edildi. Settirgan Yamagami Tetsuya, Abe’yi, kin duyduğu bir grupla ilişkili olduğu düşüncesiyle öldürdüğünü öne sürdü. Diğer yandan, bazı Japon havadis kaynaklarında, settirganın hedefindeki kişinin bir dini grubun ard düzey ismi olduğunu söylediği de iddia edildi. İşte sıcak gelişme havadisinin detayları…

DİNİ BİR GRUBA GÖNDERME

Japon devlet medyasında konum alan havadislere göre, polisin eylemin hemen ardından gözaltına ettiğı Yamagami ifadesinde, eyleminin Abe’nin siyasi düşüncelerine karşı bir kinden kaynaklanmadığını iddia etti.

hfghfgh

Yamagami, settirıyı Abe ile bağlantılı olduğuna inandığı “belirli bir örgüte” yönelik kini sebebiyle gerçekleştirdiğini savundu.

Kyodo’nun havadisinde buna ek, soruşturmgüni yürüten müfettişlerin, Yamagami’nin ifadelerinden dini bir gruba gönderme onayladığı izlenimi edindikleri bilgisine konum verildi.

“HEDEFİNDE BİR DİNİ GRUBUN ÜST DÜZEY İSMİ VARDI”

Diğer yandan, bazı Japon havadis kaynaklarında, Yamagami’nin polise verdiği ifadede hedefindeki kişinin bir dini grubun ard düzey ismi olduğunu söylediği de iddia edildi.

Settirıda kullanılan el yapımı silahın 40×20 santimetre ebatında olduğunu açıklayan polis, zanlının Abe’nin programına internetten ulaştığını söylediğini aktardı.

Kaynak: AA

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Almanya'dan dikkat çeken karar! 10 yıl sonra asker göndereceklerAlmanya’dan dikkat çeken en yeniuç! 10 yıl zaman en yenira asker gönderecekler
Konya'da can pazarı! Asfalt yaralılarla dolduKonya’da can pazarı! Asfalt yaralılarla doldu
Avrupa'nın gözde tatil beldeleri arasında yer alıyor... Bikinili dolaşanlara ceza kesecekler!Avrupa’nın gözde tatil beldeleri arasında konum alıyor… Bikinili dolaşanlara ceza kesecekler!