Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
SON DAKİKA: Eğitimci Nazmi Arıkan cinayetinde yeni detaylar! Cinayet şüphelisini çiftliğe götüren taksici anlattı

Son dakika: Fen Bilimleri Okulları’nın kurucusu Nazmi Arıkan ile şoförü Şerif Eker’in Çanakkale’nin Gelibolu ilçesine bağlı Karainebeyli köyünde çiftlikte bıçaklanarak öldürülmeleriyle ilgili gözaltına alınan U.A.’yı olay gecesi çiftliğe götüren taksici meseleştu. Şüphelinin sakin davrandığını söyleyen taksi şoförü Ayhan Kütükçüler, özüsine internet üzerinden numarasını bulup ulaştığını belirtirken olay gecesi yaşananları anlattı. İşte eğitimci Nazmi Arıkan cinayetiyle ilgili yeni detaylar…

EĞİTİMCİ NAZMİ ARIKAN VE ŞOFÖRÜ ÖLÜ BULUNDU

Fen Bilimleri Eğitim Kurumları kurucusu evli ve 2 çocuk babası Nazmi Arıkan, beraberinde şoförü Şerif Eker ile bayram tatili için Gelibolu’nun Karainebeyli köyünde küçük ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliği yapılan çiftliğine geldi. Çiftlik çalışanları çarşamba günü öğle saatlerine görecek şekilde Arıkan ve Eker’i göremeyince şüphelendi. Telefonla da ulaşılamzamaninca kontrol için çiftlik evine giren çalışanlar, Arıkan ile şoförü Eker’in kanlar içerisinde konumde yatarken buldu. İhbarla çiftliğe savcı, jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi. Gelen sağlık ekibinin onayladığı kontrolde, Arıkan ve Eker’in çok szamanida bıçak darbesiyle öldürüldüğü belirlendi.

ARIKAN, GECE YARISI TELEFONLA GÖRÜŞMÜŞ

Bayram süresince çiftlik evinde kalan Nazmi Arıkan ile şoförü Şerif Eker’in cesetlerinin, evin yemek yenilen salon kısmında bulunduğu öğrenildi. Arıkan’ın salı gecesi en yeni olarak çiftlikte görev yapan veteriner ile saat 23.00’e görecek şekilde birlikte olduğu ve gece yarısı da bir yakınıyla telefon görüşmesi gerçekleştirdiği tespit edildi. Gece yarısından devamında ise Arıkan ve şoförüne ulaşılamadığı ortaya oldu.

2

Nazmi Arıkan

CİNAYET ŞÜPHELİSİ SOSYAL MEDYA HESABINDAN PAYLAŞIM YAPMIŞ

Jandarma Suç Araştırma Timi’nin (JASAT) çalışması en yeniucu, çifte cinayetin şüphelisi olarak Tokatspor Kulüp Başkanı U.A. gözaltına yapıldı. İstanbul’da yakalanan U.A.’nın, gözaltına alınmadan önce sosyal medya hesabından canlı yzamanin açarak, Nazmi Arıkan ile aralarında geçen yıl yaşanan olayları anlattığı belirlendi.

2

Cinayet şüphelisi U.A.

DİKKAT ÇEKEN AÇIKLAMA

U.A., 7 gün önce de Nazmi Arıkan Fen Bilimleri Eğitim Kurumları olarak özüsiyle yapılan lisans anlaşmasının iptal edildiğine dair sosyal medyadan paylaşım onayladığı görüldü. Paylaşımda şu ifadeler konum topladı:

“Sevgili dostlar, hakkımda kurumlarımla ilgili mesnetsiz havadislerin sebebini tekrar belgeleriyle duyuruk istiyorum. 3 yıl önce bugün işlettiğim Nazmi Arıkan Fen Bilimleri Eğitim Kurumlarım (8 şube) dersler start vermasına 1 ay kala (2.500 öğrenci) tam 3 yıl önce bugün 7 Temmuz 2019 zamaninde internet sitesinde ekteki şekilde ilan etmiştir. Bu duyuruyu şubelerimi, ismimi yzamaninlzamanip, kitap yzamanin vermekonumek binlerce insanı mağdur etmiş, kzamanit sildirme furyası start vertmıştır. 10 yıllık anlaşmamızı sebep göstermeden, havadis vermeden bozmuş hepsi düzenimizi alt ard etmiştir. Eğitim sektöründe kzamanitlarımızı 12 Ocak 2019 zamaninde onayladığımız bursluluk sınavıyla topladığımız bir sistemde 1 ay kala böyle bir hareket iyi niyetten uzak tamamen bir kumpastır. Binlerce öğrencinin bu durumu sebebiyle PLANLI BİR ŞEKİLDE şahsımı, şirketlerimi zora sokmuşlardır. Öğretmenlerle anlaşmalar Haziran 2019’da yapılmış, bina kiraları, SGK vergi hepsi alınan kzamanitlarda kullanılıp ödenmişken derslerin start vermasına az bir zaman kala bu hal ticari olarak hepsi sistemimi zora sokmuştur. 2016 yılında 10 yıllığına anlaşmış ve bozulmaması adına iki eski şirketi de (Tutkum Fen Bilimleri Lmt ve Beylikdüzü Fen Bilimleri Lmt) devir almışımdır. Bu anlaşma kesinlikle bozulmayacak diye sözleşmişizdir. Anlaşma bozulursa ilk yılımın cirosu görecek şekilde dövize çevirerek (2016-2017 eğitim dönemi cirom 5.000.000$) bana ödeme sözü vermişlerdir. Sonuç olarak bunu uygulamamışlardır. 3 yıldır büyük zorluklar içinde götürdüğümüz sistem artık tamamıyla tıkanmıştır. Ticari ve itibari suikast yapılmıştır. Takdir kamuoyunundur”

OLAYDAN 1 GÜN ÖNCE GELMİŞ

Jandarmadaki sorgusu devam eden U.A.’nın suçlamaları kabul etmediği öğrenildi. Jandarma, U.A.’nın 11 Temmuz Pazartesi günü İstanbul’dan otobüsle Gelibolu ilçesine geldiğini, burada bir gece konakladıktan devamında minibüsle Eceabat ilçesine geçtiği, olay günü de Eceabat’tan taksiyle Gelibolu ilçesine bağlı Karainebeyli köyündeki Nazmi Arıkan’a ait çiftliğe gittiğini belirledi.

Bu arada otopsi işlemleri tamamlanan Nazmi Arıkan ve şoförü Şerif Eker’in cenazeleri yakınları tarafından teslim alınarak defnedilmek üzere İstanbul’a götürüldü.

TAKSİ ŞOFÖRÜ ANLATTI: ‘DAHA ÖNCE DE İLÇEYE GELDİĞİNİ SÖYLEDİ’

taksıcı

Taksici Ayhan Kütükçüler

Gözaltındaki cinayet şüphelisi U.A.’nın aracına bindiği taksi şoförü evli ve 2 çocuk babası Ayhan Kütükçüler, DHA’ya meseleştu. Ayhan Kütükçüler, U.A.’nın özüsine internet üzerinden numarasını bulup ulaştığını belirterek, “Beni aradı. Eceabat’tan almamı istedi. Gelibolu minibüsüyle Eceabat’ın Kilitbahir kavşağından saat 20.00’de topladım. Üzerinde siyah bir tişört ve siyah bir pantolon vardı. Bir kol çantası taşıyordu. Sakindi. Daha önce de ilçeye geldiğini söyledi. Olay konumine gitmek istediğini söyledi. Bigalı, Kumköy ve Yolağzı’ndan devamında olzamanin olduğu Karainebey köyüne ulaştık. Köyü 1 kilometre geçtikten devamında hayvan çiftliğinin orada indi. 205 TL taksi ücretini verdi. Sabahtan ise Muğla’nın Bodrum ilçesine gitmek istediğini ne görecek şekilde tutacağını sordu. ‘4 bin 500 TL tutar’ dedim. Kabul etti, sabah onu Bodrum’a götürmek üzere sözleştik. Ben sıyrıldım. Ancak gece tekrar aradı, 23.45’te yanına gittim. Bodrum’a değil, Gelibolu’ya gitmek istediğini söyledi. Saat 00.24’te Gelibolu garajına götürdüm. 520 TL tuttu. Cebinde 460 TL olduğunu söyledi. Helalleştik. Ayrıldı” diye meseleştu.

(DHA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
MSB duyurdu!  2 PKK'lı etkisiz hale getirildi...MSB duyurdu! 2 PKK’lı etkisiz hale getirildi…
Avrupa'da istifa krizi! Bu kez de o isim açıkladıAvrupa’da istifa krizi! Bu kez de o isim açıkladı
Bakan Koca duyurdu! Hastanelerde yeni güvenlik uygulamalarıBakan Koca duyurdu! Hastanelerde yeni güvenlik uygulamaları