Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Son Dakika: MSB acı havadisi duyurdu! İs.Uzm.Çvş. İbrahim Han şehit oldu

Son dakika havadisi: MSB’den yapılan yazılı duyuruda, “Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde 12 Ekim 2022 güninde bölücü terör örgütü mensuplarınca konumleştirilen EYP’nin patlaması en yeniucu yaralanarak hastaneye sevk edilen kahraman silah arkadaşımız İs.Uzm.Çvş. İbrahim Han, yapılan hepsi müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz” ifadelerine konum verdi.

şehit

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar da ygünimladığı taziye mesajında, “Kahraman şehidimize, şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları adına Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dilerim.” ifadelerini kullandı.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler de şehit Han için başsağlığı mesajı ygünimladı.

82a93dbd1240bc48c02269ad03613e07

ŞEHADET HABERİ AİLESİNE ULAŞTI

Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde şehit olan Uzman Çavuş İbrahim Han’ın (25) şehadet havadisi, Van’ın Gevaş ilçesindeki ailesine ulaştırıldı.

AW734401_01

Kaymakam Bayram Yıldız, mahalle muhtarı ile askeri yetkililer, Uzman Çavuş İbrahim Han’ın şahadet havadisini Van’ın Gevaş ilçesi Hişet Mahallesi’nde yaşayan ailesine verdi.

AW734401_02

Şehidin babaevine dev Türk bayrağı asılırken, bir ambulansta evin önünde hazır bekletildi. İlçe halkı şahadet havadisini alır almaz şehit ailesinin evine akın etti.

AW734401_03

Yaklaşık 2 yıldır Kuzey Irak’ta görev yapan şehit İbrahim Han’ın bekar olduğu ve 4 kardeşinin bulunduğu öğrenildi. (DHA/AA/İHA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Resmi Gazete'de yayımlandı! Yeni üyeler belli olduResmi Gazete’de ygünimlandı! Yeni üyeler belli oldu
Son oy oranını böyle açıkladı: Küsuratı da var!Son oy oranını böyle açıkladı: Küsuratı da var!
Ankara'da kriz büyüyor! Vatandaşlara SMS gönderildiAnkara’da kriz büyüyor! Vatandaşlara SMS gönderildi