Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
SON DAKİKA | Tahıl sevkiyatında ilk gemi yola belirlendi! Bakan Akar duyurdu: Yarın 15’te İstanbul’da olacak

Rusya ve Ukrayna arasında start veryan savaş zaman en yenirası oluşan tahıl krizinin çözümü için tahıl koridoru oluşturuldu. Türkiye’nin arabuluculuğu kapsamında Rusya ve Ukrayna’nın desteklediği tahıl koridorunda ilk gemi, bugün Ukrayna’dan yola belirlendi.

AA-20220801-28546226-28546225-MILLI_SAVUNMA_BAKANI_HULUSI_AKAR_AA_EDITOR_MASASINA_KONUK_OLDU

MSB DUYURDU: GEMİ YOLA ÇIKTI

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), ettiğı konuşmada “RAZONİ isimli gemi Lübnan’ın Tripoli Limanı’na gitmek üzere Odesa’dan hareket etmiştir. Geminin 2 Ağustos’ta İstanbul’da olması beklenmektedir. Gemi İstanbul’da yapılacak denetimi müteakip varış limanına intikaline devam edecektir.” dedi.

“YARIN SAAT 15.00 CİVARINDA İSTANBUL AÇIKLARINDA OLACAK”

Konuyla ilgili konuşma yapan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, “Bundan zaman en yeniraki gemiler de benzer şekilde herhangi bir aksaklık çıkmadan devam edecek.” dedi.

Açıklamasının devamında Akar şöyle meseleştu:

“Yarın 15.00 civarında İstanbul Boğazı açıklarında bulunacak, demirlemesine müteakip müşterek heyet kontrol edecek.

(Küresel gıda sorunu) Göçü de tetikleyebilecek noktada. Afrika’dan Avrupa’ya ve Türkiye’ye ciddi göç dalgasını beraberinde getirebilir. Çözüme gidiyor olması önemli.

Rusya’nın limanlarında da gıda ve çeşitli kimyasallar var. Bunların nakli bizim çalışmamızın dışında ayrı bir mesele ama bir katkımız olursa Türkiye olarak memnuniyet ddikkatz.”

MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU: BU KONUDA ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Öte yandan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu şunları ifade etti:

“Ukrayna tahılının Karadeniz üzerinden güvenli sevkiyatı kapsamında ilk gemi Ukrayna’dan yola belirlendi. Sürecin kesintisiz ve sorunsuz devam etmesini diliyoruz. Bu meseleda üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz. Mutabakatın, ateşkes ve kalıcı barışa vesile olmasını temenni ediyoruz.”

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Arabanın fiyatı 8 milyon, zarar 3 milyonArabanın fiyatı 8 milyon, zarar 3 milyon
Gece aniden oluyor, bütün evler sallanıyor! Gözlerine uyku girmiyorGece aniden oluyor, bütün evler sallanıyor! Gözlerine uyku girmiyor
 AK Parti Sözcüsü Çelik: Provokasyonların amacı bellidir AK Parti Sözcüsü Çelik: Provokasyonların amacı bellidir