Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Son Dakika: Yunan Büyükelçi Lazariz Dışişleri Bakanlığına çağrıldı

Son dakika havadisine göre Türkiye’den Yunanistan’a ‘PKK’ tepkisi geldi. Yunan Büyükelçi Lazariz, ülkesinin terör örgütlerine sağladığı imkanlar ve Atina’daki Türk Büyükelçiliği civarında düzenlenen PKK gösterisi sebebiyle Dışişleri Bakanlığına çağrıldı. İşte bir anda havadisinin hepsi detayları…

TEPKİLER İLETİLDİ

Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre Bakanlığa çağrılan Lazaris’e Türkiye’nin meseleya ilişkin görüşleri ve tepkileri iletildi. Lazaris’e adı geçen terör örgütlerinin Yunanistan’da propaganda, finansman ve eleman temini faaliyetlerini rahatlıkla yürüttüğü ve terörle iltisaklı çevreler için Yunanistan’ın güvenli liman kimliğinin uçtuğı aktarıldı.

LAVRİON KAMPI ÖRNEĞİ GÖSTERİLDİ

Ayrıca Türkiye’nin güvenliğini tehdit eden teröristlerin her türlü lojistik ve eğitim imkanlarından yararlandıkları Lavrion kampı örneği Lazaris’e gösterildi.

Lavrion kampının Irak ve Suriye’deki PKK kamplarıyla kıyaslanabilir ölçüde bir terör yuvası haline geldiği görüşü de aktarılan Lazaris’e, bu kamptan başlzamanıp Türkiye’nin Atina Büyükelçiliği civarında aleni PKK gösterisi haline gelen eylem dolzamanısıyla Türkiye’nin tepkisi ve meseleya ilişkin görüşleri iletildi.

TERÖRLE MÜCADELEDE ETKİLİ İŞ BİRLİĞİ BEKLENTİSİ

Görüşmede Yunanistan’daki Türk temsilciliklerinin ve vatandaşlarının güvenliğine yönelik kaygılar da dile getirildi, terörle mücadelede etkili iş birliği beklentisi tekraren ifade edildi.

Ayrıca Yunanistan’ın terörle mücadelede komşuluk ilişkilerinden ve uluslararası hukuktan kaynaklanan yükümlülüklerini konumine getirmesinin gerekliliği de vurgulandı. (AA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Dilşen Avcı’nın ölümünde kan donduran ifade!Dilşen Avcı’nın ölümünde kan donduran ifade!
70 gündür aranan Hasan için gıyabi cenaze namazı kılındı70 gündür aranan Hasan için gıyabi cenaze namazı kılındı
Türkiye onları konuşmuştu... Yufkacı Muammer ile elti Hamide boşandıTürkiye onları meseleşmuştu… Yufkacı Muammer ile elti Hamide boşandı