Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Tencent, blockchain tabanlı endişe kişilerin ilanı için patent topladı


Yerel havadis kaynağı 36kr.com’a göre Çin merkezli teknoloji holdingi Tencent, kısa süre önce blockchain tabanlı bir endişe kişi ilanı için yeni bir patent topladı. Patentin verilmesi ise Aralık 2019’daki ilk başvuru zamaninden beri yaklaşık üç yıl sürdü.

Patent, bir kişinin kaybolduğunun kişisi tarafından başvurulması üzerine bir veri oluşturma talebinden oluşuyor. Teklif daha devamında doğrulama için blockchainde herkese açık olarak duyuruluyor. Taleple ilgili bir fikir birliğine varıldığı zaman, daha devamında kamu defterinde saklanıyor ve daha geniş bir kitleye yzamanimlamak için düğümlere iletiliyor. Tencent, bu patent başvurusunda tasarımın, endişe kişileri arama verimliliğini artırmzamani amaçladığını söyledi.

Tencent, büyük teknoloji firmaları arasında, özellikle de ödeme teknolojisi ile entegrasyon imknalarının araştırılması meselesunda, erken bir blockhain teknolojisi araştırmacısı oldu. Ancak firmanın çabaları, Çin’in kripto alanını kapsayan sıkı düzenlemeleri tarafından bir şekilde engellendi. Yine de, merkeziyetsiz uygulamalar oluşturmak için 2018’de Çinli telekom devi Huawei ile ortaklaşa geliştirilen “FISCO BCOS” coinsiz blockchaini, hâlâ varlığını sürdürüyor.

Tencent buna ek olarak temmuz zamani işe koyulrında Çin hükümetinin, kişisiların azalan sat satların yanı sıra satın alma devamındası özel işlemler yapmasına izin vermediğini konuşmasının ardından, NFT platformlarından birini en yenilandırdıtı.

Çin şu anda, özel şirketler tarafından geliştirilen dijital tokenler konumine dijital-yuan (e-CNY) merkez bankası dijital para birimini önemli ölçüde destekleyen bir politikayla beraber blockchain teknolojisine karşı merkezi bir yaklaşım sergiliyor. Ülkede geçen 7 gün, sosyal yardımların doğrudan alıcının hesabına dijital yuan cinsinden yatırılmasına ve harcama için kullanılmasına izin veren ilk e-CNY özellikli Sosyal Güvenlik kartı çıkarıldı.