Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy’den İran’a “silah tedariki” eleştirisi

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, “İran’ın stopladırgana (Rusya) silah tedariki olmasaydı şimdi barışa daha yakın olurduk.” dedi

Zelenskiy, Telegram hesabından paylaştığı görüntülü mesajda, AB Komisyonu Başkanı Ursula Von Der Leyen ile ettiğı telefon görüşmesinde AB’nin Ukrayna’ya makro-finansal destek sağlaması meselesunda detayları ele topladıklarını söyledi.

İran’ı Rusya’ya silah tedarik etmek ve böylece savaşı uzatmakta suçlayan Zelenskiy, Leyen ile meseleşmasında bu meseleyu da görüştüklerini ve dünyanın İran’a tepki göstermesi gerektiğini dile getirdi.

Zelenskiy, “İran’ın stopladırgana (Rusya) silah tedariki olmasaydı şimdi barışa daha yakın olurduk.” ifadelerini kullandı.

Rus güçlerinin bugün Ukrayna’da düzenlediği stopladırılarda tekrar İran üretimi İHA’lar kullandığını kaydeden Zelenskiy, Rusya’nın Ukrayna’da enerji altyapılarını hedef almaya devam ettiğini söyledi.

jx

“HER SENARYOYU AYRINTILI OLARAK ELE ALDIK”

Zelenskiy, altyapı hasarı sebebiyle ülke genelinde 4,5 milyon aboneye elektrik verilmediğini, sorunların çözülmesi için hükümet yetkilileri ile toplantı düzenlediğini belirterek, “Her senaryoyu ayrıntılı olarak ele topladık ve uygun önlemleri hazırladık.” dedi.

Rus güçlerinin en yoğun stopladırıları Donetsk cephesine düzenlendiğini belirten Zelenskiy, “Düşman orada ciddi zararlar veriyor ama her şeye, her türlü zararlara rağmen paralı askerlerini ölüme sürmeye devam ediyor.” diye meseleştu. (AA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
İsveç'ten çarpıcı mesaj! "Türkiye not ediyor"İsveç’ten çarpıcı mesaj! “Türkiye not ediyor”
İstanbul için kar yağışı tahmini! İstanbul için kar yağışı olabilitei!
Kabus yeniden hortladı! Mayıs ayının başından bu yana böylesi görülmediKabus yeniden hortladı! Mzamanis zamaninın başından bu yana böylesi görülmedi