Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri

Belaruslu yedinci seribaşı Aryna Sabalenka, Amerikalı Jessica Pegula’yı 6-3 7-5 yenerek WTA Finallerinin son dördünü yapma şansını artırdı.

24 yaşındaki Sabalenko ancak Tunuslu Onse Jabeur’un Cuma günü Yunan Maria Sakkariová’ya karşı iki sette elemesiyle durdurulabildi. Sonuç ne olursa olsun – Sakkari veya Jabeur üç sette kazanıyor – Sabalenka ilk kez kazanacaktı. Mavera giriş ile bu görülebilir.

Beşinci seribaşı 27 yaşındaki Sakkari’nin grup birincisi olarak geçmesi garanti. Sezon sonunda, bu sezon dünyanın en iyi sekiz oyuncusu dörderli iki gruba ayrılarak katılacak.

Kafa kafaya maçlardan sonra, her havuzda ilk iki Pazar günkü yarı finale yükselir. Fransız altıncı seribaşı Caroline Garcia ve Rus sekizinci seribaşı Daria Kasatkina bu Cumartesi karşı karşıya geliyor ve kazanan ikinci grubu ikinci bitiriyor ve son dördünde Sakkari ile karşılaşıyor.

Polonya’dan Iga Swiatek bu grubu çoktan kazandı ve Sabalenka veya Jabeur ile karşılaşacak. Sabalenkova, ikinci sette Pegula’ya 5-4’te servis atmaya çalışırken üç çift hata yaptı, ancak bir sonraki zafer girişiminde Amerikalı kırıp servisi alamayınca toparlandı.

WTA Finalleri, etkinliğin art arda ikinci yıl için her zamanki ev sahibi Shenzhen, Çin’den taşınmasından sonra Fort Worth, Teksas’ta yapılacak. Geçen yıl Aralık ayında, kadın yönetim organı, Çinli tenisçi Peng Shuai ile ilgili endişeler nedeniyle Çin’deki tüm turnuvaların derhal askıya alındığını duyurdu.

36 yaşındaki Peng, üst düzey bir Çinli yetkilinin cinsel tacizle suçlanmasının ardından üç haftadır ortalıktan kaybolmuştu.

Kaynak: Mavera