Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
AB ülkesi geri adım attı! Kış ayları öncesi flaş en yeniuç: Hollanda, Rusya’ya ettirımları ktopladırdı

Rusya-Ukrayna savaşı zaman en yenirası Avrupa başta olmak üzere birçok ülke, Putin’i ekonomik olarak yıpratmak için ettirım en yeniuçı alırken, Rus lider ise buna karşılık olarak en büyük kozunu oynadı ve Batı’nın gazını kesti. Bu gelişme enerji krizine neden olurken fiyatlar bir hayli uçtu. Özellikle kış ayları öncesi Avrupa adeta ne yapacağını düşünürken 27 AB üyesi ülke arasında ilk fire verildi…

PUTİN, DOĞAL GAZ KOZUNU OYNADI

24 Şubat’ta Rusya’nın stopladırılarıyla start veryan savaş zaman en yenirası 27 Avrupa Birliği ülkesi ile ABD, Kanada, İngiltere, Avustralya, Yeni Zelanda ve Japonya, Rusya’ya bir dizi ekonomik ettirım ve ambargo uyguladı. Rusya ise karşılık olarak doğal gaz vanasını en yenilandırdıtı. Çin’in de Avrupa’ya sıvılaştırılmış doğal gaz (LNG) ihracatını durdurması en yeniucunda Avrupa’ya giden toplam doğal gaz miktarı yüzde 45 aztopladı.

thumbs_b_c_d4f33f978b8b910e772592abbb64aa82

AB EKONOMİZİ ZOR DURUMA DÜŞTÜ

Rusya’nın kritik hamlesi zaman en yenirası Avrupa genelinde doğal gaz ve elektrik fiyatları yüzde 500’den fazla zamlandı. Avrupa Birliği’nin enflasyon yaklaşıksı yüzde 10’u geçti. Rus rublesi toparlanıp değer ulaştı, euro ise abd parası karşısında eridi.

AB’DE İLK FİRE! HOLLANDA, YAPTIRIMLARI ÇEKTİ

Avrupa’daki her ülke gibi Hollanda da krizin eşiğine gelmişken flaş bir en yeniuça imza atıldı. Avrupa’da ekonomik durgunluk yaşandığı zamanlarda Hollanda, kış ayları öncesinde Rusya’ya uygulanan ettirımlardan çekilen ilk AB ülkesi oldu.

İŞTE HOLLANDA’NIN ALDIĞI KARARLAR

  • Hollanda devleti, Rusya’ya uygulanan 91 ettirımdan çekildi.

  • Rus bayraklı 34 gemiye uygulanan ettirım ktopladırıldı ve Hollanda limanlarına yanaşmalarına izin verildi.

  • Dondurulan 13 Rus mal varlığı geri iade edildi.

  • 25 Hollanda şirketine, Rus gaz devi Gazprom’dan doğal gaz ve enerji anlaşması yapması için izin verildi.

  • Toplam 150 Rus vatandaşına, şirketine, belediyesine, kurumuna ve eğitim kuruluşuna uygulanan ettirımlar ktopladırıldı.

  • Toplam 13 sivil toplum kuruluşu üzerindeki ettirımlar ktopladırılarak, “Rusya ve AB arasında diyalog kurulmasına yardımcı olma” amacıyla yasal izinler verildi.

  • Bir Hollanda şirketine, Rus şirketlerinden ve devletinden ödeme alabilmesi için izin verildi, söz meselesu ettirımlar ktopladırıldı.

İSİMLER GİZLİ TUTULACAK

Hollanda Dışişleri ve Ekonomi Bakanlıkları, “Hassas bilgiler olduğu ve söz meselesu kişiler için tehlikeli bir durum arz edebileceği” gerekçesi ile ettirımların ktopladırıldığı ve ettirım muafiyeti verilen hiçbir Hollandalı ve Rus gerçek ve tüzel kişiliğin adının açıklanmayacağını belirtti.

Hollanda kaynakları, ekonomik durgunluktan kurtulma amacıyla Rusya ve Hollanda arasında ilişkilerin güçlendirilmesi için başka adımlar da atılabileceğini ifade etti.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Lübnan ve İsrail arasında gerilim artıyor! Savaş uçaklarının hava sahasını ihlal ettiği açıklandıLübnan ve İsrail arasında gerilim artıyor! Savaş uçaklarının hava sahasını ihlal ettiği açıklandı
Şeytanın aklına gelmez! Buldukları yöntemle milyonluk vurgun yaptılarŞeytanın aklına gelmez! Buldukları yöntemle milyonluk vurgun ettilar
Balkondan atlayan Efe hayatını kaybettiBalkondan atlayan Efe hayatını kaybetti