Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
ADDX, B serisi öncesi finansman turunda 58 milyon abd parası topladı

Singapur merkezli blockchain ve akıllı sözleşmeye dayalı menkul kıymetler platformu ADDX, tokenize etme ve parçalara zamanirma metoduyla özel yatırım boyutlarını azaltma hedefini finanse etmek için fonlama turunda 58 milyon abd parası topladı.

Singapur Para Otoritesi, ADDX’i özel borsaları demokratikleştirmeyi amaçlayan bir dijital menkul kıymetler borsası olarak düzenliyor. B Serisi öncesi fonlama turuna, Tayland Menkul Kıymetler Borsası (SET), UOB ve Nasdaq borsalarında listelenen Hamilton Lane ve Taylandlı Krungsri Bank katıldı ve toplam fon miktarı 120 milyon abd parasıa ulaştı.

ADDX, duyuruda da açıklandığı üzere özel borsaları tokenize etmek ve parçalara zamanirmak için akıllı sözleşmeleri ve blockchain teknolojisini kullanıyor. Ayrıca ADDX, tokenize etme metodu sayesinde özel yatırımlar için minimum yatırım boyutlarını azaltma fırsatı buluyor.

ADDX’e göre platform, özel borsaların minimum yatırım tutarı eşiğini 1 milyon abd parasıdan 100 bin abd parasıa indiriyor. Bununla birlikte SET, bu yatırımlar kapsamında ADDX’e yönetim kurulu üyesi atama hakkına da sahip oluyor.

ADDX, bu en yeni sağlanan finansmanın bir kısmını, ihracatçılarla ortaklıkları genişletmek ve varlık yöneticileri için özel borsa hizmeti ADDX Advantage’ın işe koyultılmasını desteklemek için kullanmzamani planlıyor.

ADDX’in hali hazırdaki hissedarları arasında SGX, Heliconia Capital, Development Bank of Japan, Japan Investment Corporation, Tokai Tokyo, Kiatnakin Phatra ve Hanwha Asset Management gibi isimler konum alıyor.

Ayıca Singapur’un ilk lisanslı kripto borsası Independent Reserve tarafından yzamanimlanan bir anket, bölgedeki kripto benimsemesinin anahtarı olabilecek yatırımcıların büyük bir destek sağlzamanişı içinde olduklarını gösterdi.

Singapurlu yatırımcılar arasında güveni artıran faktörler. Kaynak: Independent Reserve

Independent Reserve Singapore’un genel müdürü Raks Sondhi’ye göre:

“Ankete katılan Singapurluların yüzde 58’i, Bitcoin’i bir yatırım aracı veya bir değer varlığı olarak görüyor.”

2021’de, Singapurlu yatırımcıların yaklaşık yüzde 60’ı kripto para birimlerinin kitlesel olarak benimseneceğini öngörürken, bu yılki ankete katılanların yüzde 15’i Bitcoin’i (BTC) gerçek bir para birimi olarak görmeye işe koyuldı.