Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Alchemy, Solana kesintilerine rağmen ağı destekleme en yeniuçı topladı


Solana ağının 1 Haziran’da geçici olarak durdurulmasından sadece bir gün devamında Web3 geliştirme platformu ve altyapı sağlzamanıcısı Alchemy, yzamanımladığı bir duyuruda en yeni zamanlarda çeşitli sorunlar çıkan blockchaine destek verdiğini açıkladı.

Ağ üzerinde konsensüs yazılımındaki bir hata sebebiyle Solana blok üretimi çarşamba günü yaklaşık olarak dört saat durdurulmuştu. Blockchain bu yıl içinde şimdiye görecek şekilde beş defa durdurulduğu için bu olay, sistemin güvenliğinin ihlal edildiği ilk durum değildi.

Geliştiricilerin yazılım ve altyapılarını Solana’nın oluşturduğu uygulamalarıda kullanmalarına olanak sağlayan Alchemy için yaşanan en yeni kesintiler herhangi bir sorun yaratmış gibi görünmüyor. Şu anda 10,2 milyar abd parası değerinde olduğu bildirilen şirket, Alchemy Supernode isimli bir Web3 API ve Alchemy Build isimli izleme ve hata zamanıklama için kullanılan geliştirme paketinin yaratıcısı meselemunda bulunuyor.

Bu yazılım, geçmişte, şirketin NFT pazarkonumi OpenSea ve likidite protokolü Aave (AAVE) gibi projeleri içeren en büyük ortaklarıyla beraber ölçeklendirme ve izleme sırasında yararlı olduğunu kanıtlamıştı.

Phantom kurucu ortağı ve baş teknoloji sorumlusu Francesco Agosti, firmasının Alchemy ve Solana entegrasyonu meselesunda oldukça heyecanlı olduğunu dile getirdi. Agosti konuşmalarine şu şekilde devam etti: “Altyapıları ve ürün grupları, sergiledikleri performansın avantajları meselesunda kanıtlanmış bir geçmişe sahip. Bu gelişme, Alchemy kullanmaya işe koyulmzamanı seçen Phantom ve diğer Solana geliştiricileri için oyunun kurallarını değiştirecek.”

İlginizi Çekebilir: Chainlink, Solana’da fiyat akışları işe koyulttı

Bu yeni entegrasyon, yaşanan en yeni kesintilere ve konumel SOL tokeni fiyatının hepsini kapsayan zamanların en en çok seviyesinden yüzde 85 düşmesine rağmen blockchain geliştiricilerinin güveninin kaybolmadığını ve Solana’nın da bu nedenle verimli Web3 uygulamaları oluştururken tercih edilen değerli bir kaynak olmaya devam ettiğini gösteriyor.